Zamojskie ulice. W cieniu elewatora (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.11.2020, 07:06
  • Bogdan Nowak
Zamojskie ulice. W cieniu elewatora (TYLKO W GAZECIE) Fot. Ze zbiorów APZ Koniec lat 60. ub. wieku, Śmigłowiec stojący na terenie Technicznej Szkoły Wojsk Lotniczych. W tle silosy zbożowe Zamojskich Zakładów Zbożowych
Ulica Karola Namysłowskiego powstała w 1952 r. Łączyła wówczas ul. Kilińskiego z ulicami: Starowiejską i Wojska Polskiego, stanowiąc w ten sposób jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych zamojskiej dzielnicy przemysłowej.

Teraz, dzięki jej przedłużeniu, można dojechać nią także do skrzyżowania z ul. Prostą i Bohaterów Monte Cassino.

Zamojska dzielnica przemysłowa jest obecnie częścią osiedla Jana Kilińskiego. Jak sama nazwa wskazuje, dużą część jej powierzchni zajmują tereny przemysłowe oraz m.in. magazynowe. To przesądza o charakterystycznym wyglądzie ul. Karola Namysłowskiego. Jednym z najważniejszych i największych, wybudowanych tutaj zakładów są Zamojskie Zakłady Zbożowe. Zajmują się skupem, przechowywaniem i m.in. przetwórstwem zboża. Tutaj powstaje znana w regionie mąka.

Więcej faktów z historii ul. Namysłowskiego poznasz czytając cały tekst w papierowym lub e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dd
dd 19.11.2020, 07:31
Gdzie ten śmigłowiec ze zdjęcia? Czyży już odleciał?
A może autor zdjęcia miał odlot... ;)

Pozostałe