Koronawirus w szpitalu. Brakuje wolnych łóżek, potrzeba tlenu

  • 17.11.2020, 06:15
  • Mariusz Parol
Koronawirus w szpitalu. Brakuje wolnych łóżek, potrzeba tlenu Fot. pixabay.com
W szpitalu w Hrubieszowie do walki z COVID-19 pilnie potrzeba leków, butli z tlenem oraz personelu. – Sytuacja jest dramatyczna – mówi dyrektor szpitala.

9 listopada na bazie oddziału pulmonologii utworzono 30-łóżkowy oddział z przeznaczeniem dla chorych na COVID-19. A już 12 listopada nie było na nim ani jednego wolnego miejsca.

W innych szpitalach jest podobnie. Więcej na ten temat w najnowszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uwaga
Uwaga 19.11.2020, 12:22
Brak personelu medycznego pan dyrektor w dużej mierze zawdzięcza własnej polityce kadrowej. Proszę przeanalizować swoje decyzje z tego roku. Polecam ten obszar do analizy odpowiednim władzom.
Jakieś
Jakieś 19.11.2020, 07:30
Starostwo to udaje, że nadzoruje delegowani specjaliści do rady społecznej. Dyrektor przekształcając oddział nie wiedział z czym będzie miał do czynienia, liczył na kasę za Covid, a teraz płacz i rozdzieranie szat,bez jaj.
b
b 18.11.2020, 20:44
Ciężka sytuacja
ja
ja 17.11.2020, 15:09
Służba zdrowia nie da rady bez pomocy społeczeństwa. Jakiej? Takiej chociażby jak mniej ,,kłapać,, ozorem i założyć maseczki. Mniej też przemieszczać się bez potrzeby. Czy trzeba samemu doświadczyć tej strasznej choroby aby w nią uwierzyć?
Apostoł dobrego słowa
Apostoł dobrego słowa 17.11.2020, 14:09
Może do pomocy zgłoszą się ci, którzy organizowali strajki z piorunem i marsze? Albo korona sceptycy i osoby piszące że COVID to ściema. Ich przecież korona nie rusza więc mogliby pomóc.
Marek.
Marek. 17.11.2020, 17:31
Idiotyczny wpis o tym piorunie! Żenujące poziom socjalizacji!
www
www 17.11.2020, 15:02
Ale niestety są to ludzie bez wykształcenia, takie chłopki - roztropki, więc nie pomogą. Co najwyżej sami zgłoszą się po pomoc jak zachorują.
Jan ze wsi
Jan ze wsi 17.11.2020, 12:51
A może nie trzeba było oddawać butli z tlenem do Lublina?
Jacek
Jacek 17.11.2020, 11:10
Dla ludzi PSL i byłych z PO najważniejszy jest protest i jeżdżenie po mieście byłych funkcjonariuszy MO siedzących a kierownica jako taryfiarze. Niech tylko podadzą kto to ich finansuje, Czyżby TW z czasów Solidarności jak TW Apostoł na czele protestu za aborcją teraz.
abc
abc 17.11.2020, 13:55
a co ci psl ipo zrobili,ty pisiorze,co dla ciebie jest najważniejsze,weżże się za robote ,a nie będziesz tylko mącił.Tam ludzie potrzebują pomocy ,a nie pyszczeć tylko,to to potrafisz
Cba
Cba 17.11.2020, 21:36
Kobitę mu gość z psl zepsuł i teraz ma takie rogi, że uciskają mu na mózg , efekt widoczny
Jacek
Jacek 17.11.2020, 14:36
Prawda Cię zawsze denerwowała a ja mogę prawdę pisać, nie zabronisz mi tego dopóki rządzi PIS. Jak władzę zdobędzie ponownie PSL czy Lewactwo razem PO to zobaczysz, że nie będziesz mógł tutaj słowa napisać ani powiedzieć.
def
def 17.11.2020, 13:59
Jacek nie drażnij abc 😊 bo przecież ipo i psl ci nic nie zrobiło.
Weżże 😊
lechita
lechita 17.11.2020, 09:00
Michałku może byś uruchomił numer dla pacjentów? Najlepiej do samego Pana Boga! Bo na was nie można liczyć kolesie! Ale z pewnością i na szczęście nie masz takiego zasięgu!
Lechita
Lechita 17.11.2020, 09:53
Panie lechito. Proszę się nie martwić o szpital i pacjentów. Mamy tam przewodniczącego rady społecznej który z pewnością zaradzi coś na te problemy. Wierzę w tego człowieka jak w nikogo innego.
Kuna
Kuna 17.11.2020, 10:58
Człowieku co gadasz???personel znajdzie????gdzie?? Za rogiem????🤣🤣🤣
Monisia
Monisia 17.11.2020, 11:03
No co na ostatniej sesji mówił że dyrektor może do niego może dzwonić o każdej porze dnia i nocy i w każdej sprawie. Z pewnością w tej sprawie rozmawiali, więc przewodniczący rady społecznej SP ZOZ z całą pewnością uwzględniając potrzeby szpitala w tej sprawie podejmie działania. Co ciebie Kuno tak dziwi?
Kuna
Kuna 17.11.2020, 20:34
Co mnie dziwi? Pracowników znajdzie dla zozu???Obudź się🤣🤣🤣Wszystko trzyma sie na taśmie,zaraz strajk pielęgniarek się wyklaruje i pozamiatane.Rząd od marca spał i śpi.Popaprancy i ta lewacka banda też by nie podołała .
abc
abc 17.11.2020, 13:50
kiedy, najlepiej by było to zrobić na wczoraj ale oni mają czas.I co dzwonił? I jaki jest skutek?Dramat
Kuna