Zamość: Olimpijski awans biologów z I LO

  • 16.11.2020, 08:00
  • ak
Zamość: Olimpijski awans biologów z I LO
Dwoje trzecioklasistów, uczniów maturalnej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu awansowało do drugiego, okręgowego etapu Olimpiady Biologicznej.

Sukces ten osiągnęli Agnieszka Karabin i Filip Czykierda z klasy III i. Etap okręgowy jest planowany na drugą połowę stycznia. Do tego czasu uczniowie mają za zadanie przeprowadzić serię doświadczeń i eksperymentów biologicznych, a następnie szczegółowo je opisać i dokonać wnikliwej analizy wyników swoich prac badawczych. Agnieszka ma zająć się metabolizmem drożdży, a Filip zbada wpływ CO2 na wzrost i rozwój Elodea canadensis.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe