Kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Hrubieszowie

  • 15.11.2020, 15:39
  • red.
Kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Hrubieszowie
Oddział rehabilitacji w SP ZOZ w Hrubieszowie jest kolejnym w tej placówce ogniskiem koronawirusa. Nowych, w całym województwie jest 8, a wszystkich aktywnych 212.

O 8 nowych ogniskach poinformowała dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Podano, że na oddziale rehabilitacji hrubieszowskiego szpitala zakażonych jest 18 osób, z których 7 przebywa w izolacji domowej, a 3 w izolatorium. Kwarantanną objęto dodatkowo 5 osób.

To kolejne ognisko koronawirusa w SP ZOZ w Hrubieszowie. Poprzednie stwierdzono na dwóch oddziałach wewnętrznych, także oddziale uzależnień i ginekologiczno-położniczym. Ponadto w powiecie hrubieszowskim ogniska występują też w UG Werbkowice, UG Hrubieszów, ZOL w Smoligowie, w stacji dializ.

Wśród 212 aktywnych ognisk są też te potwierdzone w innych powiatach Zamojszczyzny: 10 w powiecie biłgorajskim – 3 w fazie rozwojowej, 1 w fazie stabilnej, 6 w fazie wygaszania; 3 w powiecie tomaszowskim w fazie rozwojowej oraz 6 w powiecie zamojskim w fazie rozwojowej. Pisaliśmy o nich TUTAJ i TUTAJ.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gdzie?
Gdzie? 22.11.2020, 14:57
"Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
Mmm, orły, sokoły, herosy!?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
Gdzie te chłopy!? - Jeeeee!…"
Michał M
Michał M 21.11.2020, 13:04
Przewodniczący rady oficjalnie pisze na fb, że został przez ZSL cyt.wydymany,jak się chce czegoś dowiedzieć to mu każą cyt. wypierd...ć, atmosfera zielonej zarazy.
Teraz
Teraz 22.11.2020, 11:24
Podnieść opłatę za korzystanie z budynku Miasta o 1000%, a jak nie to wyp......ć do Prechoryłego.
przypomnijcie sobie
przypomnijcie sobie 21.11.2020, 20:52
Pamiętam przebieg rady odwołującej Panią Starostę M.S. Proszę obejrzeć jeszcze raz. Kto to robił? Po co? Dzisiaj część radnych już zapomniała, że sami brali w tym udział. Bezcenne miny z tego filmowego zapisu. Widać - kto jest kto.
Moje ciało
Moje ciało 21.11.2020, 15:36
Nie widzisz że głupa gra, będzie to nie ja to oni.Tak jesteś spalony jako samorządiwiec. Zapamiętamy te wszystkie poczynania.
Anka Szewcowo-Marynarska
Anka Szewcowo-Marynarska 21.11.2020, 14:00
Nie doceniliście Sołtysiaka i Symczuk to teraz macie. Wychodzą powoli krętactwa i manipulacje nowej skompromitowanej władzy.
Haha
Haha 21.11.2020, 11:06
Nie normalna, a NADZWYCZAJNA sesja rady, by ktoś pomyślał, że mieszkańcy ich interesują, bez jaj najpierw zawieszają teraz nadzwyczajnie będą radzić jak przewodniczący MM rozsiał wirusa w mieście, bezkarnie i pod nadzorem Policji i złodzieje skorzystali z zamieszania obrabiając bankomat, BRAWO, ZSL.Wielkie dzięki dla Pani Danusi za sprawę basenu, jedyna osoba zainteresowana mieszkańcami miasta i powiatu,reszta pilnuje tylko swoich interesów.
Jak
Jak 21.11.2020, 11:09
Pamiętam tam była i dalej jest szkoła nr 4 nic się nie zmieniło.
Joko
Joko 20.11.2020, 19:39
Józika nie zaprosili na talerz zupy i gówno dostanie miasto Hrubieszów na basen.
Jak chcecie ,, coś tamto " załatwić no to nie zapomnijcie chłopa z Prehoryłe nakarmić ;)
Manna
Manna 20.11.2020, 20:03
Może coś skapnie dla szpitala.
Tylko czy zupa będzie smakować ze szpitalnej stołówki ?
Misiarzanka
Misiarzanka 20.11.2020, 14:50
A nadzwyczajna sesja to z jakiej paki. Będzie wniosek o odwołanie MM? wykorzystać i porzucić - skąd ja to znam.
sołeczeństwo
sołeczeństwo 20.11.2020, 12:11
Gratuluję stanowiska referenta w RUP radnemu powiatowemu. Jak tam sytuacja w szpitalu? Może, jakieś oświadczenie osób z powiatu, które mają wspierać szpital, w tej trudnej sytuacji.
poplecznik
poplecznik 20.11.2020, 14:07
A kto to taki??
znaczący inny
znaczący inny 20.11.2020, 12:28
Był konkurs. Wygrał bo najbardziej nadawał się na to stanowisko. Jest młody, inteligentny, wykształcony, rozwojowy, kompetentny, uczciwy i co najważniejsze brzydzi się nepotyzmem i kolesiostwem. Brawo Pan Radny. Powodzenia na drodze zawodowej. Alleluja i do przodu - dla dobra mieszkańców. Serdecznie, serdecznie gratuluję.
Tortuga
Tortuga 20.11.2020, 19:45
Ach te zajęcze oczka .
Czy one mogą kłamać?
:) konam ze śmiechu
:) konam ze śmiechu 20.11.2020, 19:45
Demokratyczny i społecznie uzasadniony wybór, którego jednak społeczeństwo nie jest w stanie zaakceptować???
Takie życie
Takie życie 20.11.2020, 18:26
Konkurs?? Chyba pęknę ze śmiechu. Kryteria pisane pod konkretną osobę. Dotychczas sprzedawał nawozy i gnojowicę, czyżby takie kryteria pracy zawodowej były brane pod uwagę przy wyborze tego "gieniusza". Najpierw wsadził swoją konkubinę na stołek sekretarki w Starostwie, a teraz sobie załatwił ciepłą posadkę. Nepotyzm i kolesiostwo, co tak mocno było krytykowane za poprzedniej władzy, dzisiaj jest standardem. Upychanie w Starostwie i podległych jednostkach znajomych i krewnych. Młodzi, dobrze wykształceni ludzie mogą co najwyżej pomarzyć o kolejnym piątym czy dziesiątym stażu, który będzie im proponował ten spec od gnojówki. Hańba, że tacy ludzie rządzą naszym powiatem.
Takie
Takie 21.11.2020, 11:14
BMW bierny,mierny,ale wierny kryteria konkursu ZSL nas do tego przyzwyczaił miejscowa zaraza.
Tr
Tr 20.11.2020, 19:33
Józik junior ;)
A
A 19.11.2020, 07:44
Organ nadzorczy starostwo jest w podziemiu, utajnione.
lechita
lechita 17.11.2020, 08:57
Michałku może byś uruchomił numer dla pacjentów? Najlepiej do samego Pana Boga bo na was kolesie nie można liczyć!
luzik
luzik 16.11.2020, 12:30
A człunek zarządu od covid-19 to gdzie się zaszył? Andrzeju Barczuk wyłaźcie z nory. Ludzie was potrzebują jak zawsze !
Co
Co 19.11.2020, 07:35
Wy chcecie od Barczuka na szkoleniu SB o Covid nic nie było więc co od niego wymagać.
Halo tu Ziemia
Halo tu Ziemia 16.11.2020, 20:45
Przez 2 ostatnie dni liczba zachorowań w powiecie hrubieszowskim wzrosła o kolejne 112 osób i na dzień dzisiejszy wynosi 484. Tymczasem w Starostwie hrubieszowskim czas zatrzymał się na dniu 14 listopada (374 sprzypadki Covida).Zarówno na stronie głównej Starostwa, jak też na Fb o kolejnych zachorowaniach cisza. Gdyby nie lubiehrubie, to pewnie hrubieszowiacy dalej tkwili by w błogiej nieświadomości. No cóż to bardzo niewygodny temat, na którym trudno się lansować. Co robi zarząd na czele z panią starostą? Zaklina rzeczywistość umieszczając na stronach zdjęcia z jakichś konkursów i kolejne zdjęcia z inwestycji drogowych i mostu, jakby to była ich zasługa. Żadnego oświadczenia na temat ognisk w naszym szpitalu. Czyżby nowy przewodniczący rady Spzoz nie radził sobie z problemem? A takie peany wygłaszała pani starosta na temat jego kompetencji. Może pora zejść na ziemię i zabrać się do prawdziwej roboty a nie tylko politykowania.
Więcej
Więcej 16.11.2020, 08:04
Strajkowania więcej wirusów i zabijania.
Czy
Czy 16.11.2020, 07:49
Leci z nami pilot czyt.Starosta.

Pozostałe