Jest 9 nowych ognisk koronawirusa, m.in. w szpitalach w Biłgoraju i Hrubieszowie

  • 13.11.2020, 12:00
  • ak
Jest 9 nowych ognisk koronawirusa, m.in. w szpitalach w Biłgoraju i Hrubieszowie Mat. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie
Blok operacyjny w biłgorajskim szpitalu oraz oddział wewnętrzny w SPZOZ Hrubieszów to 2 z 9 nowych ognisk koronawirusa, o których dzisiaj informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Stan na dzisiaj to 203 aktywne ogniska koronawirusa na Lubelszczyźnie. 

W powiecie biłgorajskim jest ich 10, z czego większość właśnie w szpitalu w Biłgoraju. To nowe dotyczy bloku operacyjnego, gdzie zakażenie potwierdzono u 7 osób, a 6 z nich przebywa w izolacji domowej. Pozostałe szpitalne ogniska to m.in. oddział wewnętrzny, położniczy, kardiologiczny, neurologiczny. Poza tym w pow. biłgorajskim ogniska stwierdzono w DPS dla Kombatantów, DPS w Teodorówce, Przychodni Zdrowia w Biłgoraju, miejscowym oddziale ZUS, a także w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Tarnogrodzie.

Nowe ognisko w SP ZOZ w Hrubieszowie to jedno z 8 obecnie stwierdzonych. Wykryto je na oddziale wewnętrznym II. Zakażenia potwierdzono u 4 osób, wszystkie są izolowane w domach. Kwarantanną objęto zaś 8 osób. Pozostałe ogniska ze szpitala to oddział wewnętrzny I, a także ginekologiczno-położniczy i uzależnień. Ponadto ogniska występują w UG Werbkowice, UG Hrubieszów, ZOL w Smoligowie, stacji dializ w Hrubieszowie. 

W pozostałych powiatach Zamojszczyzny póki co nowych ognisk nie ma. O tych wcześniej stwierdzonych można przeczytać TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziękujemy
Dziękujemy 15.11.2020, 08:00
Przewodniczącemu rady powiatu Michałowi M za kilkuset % wzrost zakażeń Covid w powiecie BRAWO ZSL Strajkowi siewcy śmierci.
Gdzie
Gdzie 14.11.2020, 06:35
JEST 1.2,3,4 STAROSTA to ich porażka,szpital w założeniu ma leczyć,a nie zarażać,sesje tajne,odwołane,głowy w piasku schowane,żadnej rady.Tylko taczki mogą sytuację uzdrowić.

Pozostałe