Zamość: Ekonomik ma prawie 100 lat! Kto się tam uczył?

  • 13.11.2020, 09:39
  • ak
Zamość: Ekonomik ma prawie 100 lat! Kto się tam uczył? Fot. Archiwum KT
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu popularnie zwany Ekonomikiem szykuje się do jubileuszu swojego 100-lecia. Pomóc w przygotowaniach mogą absolwenci, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat.

Okrągła rocznica istnienia szkoły przypada na rok 2021. Ale przygotowania do obchodów jubileuszu już ruszyły. Planowane jest m.in. wydanie pamiątkowej publikacji, w której znajdą się wspomnienia tych, którzy na przestrzeni lat w szkole przy ul. Łukasińskiego zdobywali wiedzę i umiejętności.

Stąd właśnie apel do absolwentów, by zechcieli się swoimi wspomnieniami z nauki w Ekonomiku podzielić. To, co zostało w pamięci i będzie spisane, należy wysyłać na adres mailowy: [email protected]

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
baj, baj
baj, baj 17.11.2020, 10:19
Po tylu latach pielęgnować w sobie złość na szkołę i nauczycieli? Może to pretensje do całego świata za byle jakie życie. Rozumiem kilka lat po skończeniu nauki, ale po dwudziestu? Ciągłe żale, jakie to polskie zachowanie. Trzeba było zmienić szkołę.
hehehe
hehehe 17.11.2020, 00:14
uczyli się tylko nieliczni, reszta się obijała :D
Dawna uczennica
Dawna uczennica 14.11.2020, 19:04
Chodziłam do Liceum Profilowanego na profilu informatycznym. Mam złe wspomnienia z tej szkoły. Nic nie nauczyłam się, nauczyciele mieli uczniów za gnidy. Nie chcieli poprawiać, nie pomagali w problemach. Faworyzowali tylko dobrze uczące się dziewczyny. Nigdy bym tam nie wróciła. To był koszmar nie szkoła. Pracy nie mam nadal chociaż skończyłam szkołę bez problemu. Żałuję że tam poszłam i nie polecam tej szkoły. Pozdrawiam najgorszych nauczycieli tej szkoły: wychowawcę Agnieszkę Kitkę i dyrektorke Alicję Ciupę. Najlepszą nauczycielką była dla mnie pani od języka polskiego Katarzyna Wołoszyn- Pozdrawiam bardzo serdecznie 😊 Wymagająca ale zawsze wysłuchała i pomogła. Widziała postępy i chwaliła je.
Absolwentka
Absolwentka 14.11.2020, 17:45
25 lat mam koszmary po tej szkole.Zawdzieczam to p. Kolaczkiewicz od niemieckiego i pani Wszole od fizyki
Marzena  KIlarska  Deszkowice  2
Marzena KIlarska Deszkowice 2 14.11.2020, 15:14
Chodziłam do tej szkoły a życie pokazało że to czas zmarnowany ..Pracy w mieście i okolicy brak od wielu lat .Zmian branży mało komu się powodło . Wspomnienia i nic po zatym .
Marta
Marta 14.11.2020, 15:07
Uczyłam się tam .Wychowawcą była Pani Profesor Anna Nizioł. Polskiego p . Kimak , rachunkowości p. Wieczerzański , rosyjskiego p. Tokarzewski .Mile wspominam te lata
Zamoscianka
Zamoscianka 15.11.2020, 20:07
Bo to byli nauczyciele z prawdziwą klasą!!!
Elżbieta
Elżbieta 14.11.2020, 13:47
A ja do końca swoich dni będę "pamiętać" profesorów z ogólniaka przy ul. Partyzantów/ Uczęszczałam tam w latach 60/70 i najbardziej "zapamiętałam"pana od języka rosyjskiego. Pochodziłam z ubogiej rodziny, a w klasie były córcie z bogatszych rodzin. No i żeby pozbyć się takiej bidy jak ja trzeba było ją potraktować odpowiednio. Uczyłam się dobrze a najlepiej z jęz. rosyjskiego, miałam same czwórki. I bardzo zostałam upokorzona przez rusycystę który na świadectwie wpisał mi dwóję. Zostałam przyjęta do popołudniówki, ukończyłam ją i dostałam się na filologię rosyjską. Potem ukończyłam inny fakultet, pracowałam w kulturze, byłam pilotem wycieczek zagranicznych. Nie piszę po to żeby się chwalić, ale niejeden uczeń został przez tych nauczycieli skrzywdzony. Ten nauczyciel od jęz. rosyjskiego ma się dobrze, ale czy ma się dobrze jego sumienie? Tego się nie dowiem.
Juwe
Juwe 14.11.2020, 11:01
Pamiętam prof. Bzówke Tokarzewskiego po tej szkole nie mam nic żadnego zawodu
Maeecki
Maeecki 14.11.2020, 10:57
Najbardziej wspominam prof Kusmider
Ttt
Ttt 13.11.2020, 22:34
Przygotowaniach? Tak chyba powinno być napisane?
Ce moi
Ce moi 13.11.2020, 22:33
Witam, uczylmam sie tam , obecnie pracuje w zawodzie za granica. Pozdrawiam
rusek
rusek 13.11.2020, 22:58
Z tego co pamiętam w Ekonomiku nie wykładali rolnictwa stosowanego
STONKS
STONKS 14.11.2020, 13:17
widać po tobie rusek, że wykładali buractwo i januszostwo oraz jak przeżyć na kredycie
Ola
Ola 13.11.2020, 16:17
Niektórzy nauczyciele jeszcze wiele lat po ukończeniu śnili mi się w koszmarach....
AG
AG 13.11.2020, 15:40
Uczylam sie tam, mam prace, nigdy nie bylam bezrobotna. Bardzo dobrze wspominam prof. Jarosz, prof. Nowak, prof. Paluch
ciekawy
ciekawy 17.11.2020, 00:15
czego uczył prof. Nowak?
Zamościanka
Zamościanka 17.11.2020, 10:59
Pani prof. Urszula Nowak uczyła pzredmiotów ekonomicznych.
Slonio
Slonio 13.11.2020, 13:56
Uczyłem się Fajne chwilę młodości z profesor Wroną , Skibą Nie wyjechałem zagranicę Pracuje w Polsce Nieźle zarabiam .
Nk
Nk 13.11.2020, 14:17
Prosimy o podzielenie się wspomnieniami i wysłaniu informacji na maila [email protected] z góry serdecznie dziękujemy.
Krzysztof
Krzysztof 13.11.2020, 13:55
Pamiętam w zimie paliło się w piecach kaflowych nie było centralnego , wspaniałe czasy.
Bozena
Bozena 14.11.2020, 14:05
Mile wspominam tamte lata /1976-80/ i wielu nauczycieli - tych wymagajacych tez 😀Choc warunki byly "trudne" nikt nie narzekal
Nk
Nk 13.11.2020, 14:17
Prosimy o podzielenie się wspomnieniami i wysłaniu informacji na maila [email protected] z góry serdecznie dziękujemy.
xxx
xxx 13.11.2020, 12:52
Kto sie tam uczyl nie ma pracy, albo wyjechal za granice.

Pozostałe