Podwyżki w Trzeszczanach. Lepiej radnym i wójtowi (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.11.2020, 06:33
  • Mariusz Parol
Podwyżki w Trzeszczanach. Lepiej radnym i wójtowi (TYLKO W GAZECIE) Od listopada pobory wójta Stanisława Czarnoty wyniosą ponad 10,1 tys. zł brutto.
Od listopada radni gminy Trzeszczany będą pobierali o 200 zł wyższe diety, a wójt Stanisław Czarnota otrzyma z gminnej kasy o prawie 2 tys. zł wyższe wynagrodzenie.

Czy ktoś jeszcze dostanie więcej pieniędzy? Dowiesz się czytając nową Kronikę Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (142)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LEw
LEw 18.11.2020, 12:28
Panie wójcie Pan się boi większość mieszkańców murem za Panem stoi.
Odwołujcie
Odwołujcie 14.11.2020, 06:23
Kózek K śmietnisko w Trzeszczanach wam zagwarantuje i po plecach p[oklepie.
W koło Macieju
W koło Macieju 13.11.2020, 16:51
Mieszkańcu zamiast szykować taczkę dla Wójta odpowiedź w koncu na zadane pytanie. Jak robić referendum to może odrazu za odwołaniem rady? Taniej wyjdzie w pakiecie. Myślę że parę osób tutaj a szczególnie jedna mogłaby się bardzo zdziwić.
Anka
Anka 13.11.2020, 12:43
Panie wójcie. Przykro mi ale przygotowują referendum.
Paradoksalnie wybawieniem dla destrukcyjnych działań pewnych osób jest Michał M. Tak więc ich dni na stołeczkach są policzone.
Popieramy Pana i nie damy zrobić Pany krzywdy.
Hahaha
Hahaha 2 dni temu, 16:22
Anka, weż :D
A
A 14.11.2020, 06:15
Ja jestem przeciw hucpie zielonej zarazy.
jestem za referendum odwołać wójta
jestem za referendum odwołać wójta 13.11.2020, 15:17
ja szykuję wójtowi taczkę
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 21:36
Mieszkańcu nie obrażaj się ....to powiesz w końcu jak to jest z tą kasą?
Hmm
Hmm 13.11.2020, 00:43
Więc jak jest? Czy zmieniamy nick i zabawa od nowa?
bagno
bagno 12.11.2020, 20:43
25tys. zł razy 4 lata = 100tys. zł coś sensownego za to można zrobić w gminie a tak podwyżka dla was to kasa wyrzucona w błoto!
Nick godny poziomu autora
Nick godny poziomu autora 12.11.2020, 21:06
Wytłumacz dlaczego x4?. A co tam idź dalej, jakby pozamykać szkoły w całej gminie, jakby nie płacić pracownikom wprowadzając niewolnictwo, jakby nie płacić podatków, ZUS- ów, nie uiszczać opłat za energie elektryczną, wtedy to by było?
Była mieszkanka
Była mieszkanka 11.11.2020, 21:58
Przecież w Trzeszczanach czas stanął w miejscu. Jest gorzej niż 20 lat temu. Byłam w tym roku i jakby czas stanął w miejscu. Nawet ośrodek zdrowia zlikwidowany. Nic się tam nie dzieje. Pozdrawiam.
zegarynka
zegarynka 12.11.2020, 20:51
a nawet się tu czas cofa 😂
detek
detek 12.11.2020, 14:36
To Się nazywa manipulacja.
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 15:56
E przecież tu o dobro gminy chodzi...a że wiele niedomówień, przeinaczeń i mijania się z prawdą ...no cóż. Złapiesz na kłamstwie to nic najwyraźniej głupi jesteś bo ich prawda jest najprawdziwsza.
Obecny mieszkaniec
Obecny mieszkaniec 12.11.2020, 05:12
Już czas wytrzeźwieć i ocknąć się. Nie wiem gdzie Ty byłaś, nie wiem co Ty piłaś ale nie czyń tego więcej bo już tracisz wzrok. Ośrodek w Trzeszczanach funkcjonuje.
mają gest
mają gest 11.11.2020, 19:39
Do wójta: powiedz wójcie jakie honorarium płacisz swojemu adwokatowi, zasiadanie na ławie oskarżonych to kosztowny biznes. Może adwokat obskubuje ciebie i stąd wyciągasz łapy po podwyżkę? Pientnowski był przeciwko "drodze", może zbiera na helikopter razem z Prystupą i Gałką, to sobie też podwyższyli diety? Mało wam widać. ot społeczniki i politycy z was pourastały na tych mandatach radnych jak pączki na drożdżach. Pamiętasz Mariusz jak to było swojego czasu jak syna tłumaczyłeś, że mu sporą sumkę kieszonkowego dałeś, akurat policja i sąd zainteresowani byli skąd miał przy sobie wtedy w sklepie akurat jak komuś tam pod kościołem wyparowała spora sumka? Teraz jak masz 4 stówy więcej, to i synowi mógłbyś to kieszonkowe podwyższyć, co ty Mariusz na to? Hojny z ciebie tatuś ludzie powiadają i łamacz nieledewskich serc. Pozdrawiam
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 15:51
A ty dalej bawisz się w mieszanie rodzin do waszych bądź co bądź prywatnych zatargów? Może jak jesteś taki znawca to wytłumacz nieobecność radnych na tym ważnym głosowaniu? Bo swoją nieobecnością Ci radni dali jakby nie patrzeć na to ciche przyzwolenie? A zapomniałem to jest to miejsce w którym wylewa się pomyje anonimowo i tylko na tych dwóch panów....kampania wyborcza w której mimo starań nie udało się zakończyć sukcesem skończyła się już jakiś czas temu. A wydaje mi się że do następnej jeszcze droga daleka? Chociaż jakby spojrzeć tak z boku to trwa w najlepsze lans najważniejszy. Może czas zabrać się za robotę bo nie za to kasa leci.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.11.2020, 16:05
Co ma wspólnego kampania lub jej brak z oceną mieszkańców decyzji władz? Uważasz, że jak się wygra wybory to do następnych robić można co tylko się uważa i ludzie mają siedzieć cicho?! Ktoś tam pisze że podwyżki były zgodne z prawem. To idąc tym tropem może zwiększmy wójtowi wynagrodzenie do maksymalnego poziomu z widełek rozporządzenia?!!, biedna gmina, oglądamy każda złotówkę itp, tak słyszę jak oglądam sesję, a tu nagle jest kasa na podwyżki. Cały miesiąc czytam jak to gmina nie ma na wkład do drogi najważniejszej dla mieszkańców, to w końcu jak ma czy nie ma?!! Pytanie nr 2 dlaczego pkt o podwyżkach nie było w porządku obrad zamieszczonym na stronie?! Dopiero został ten pkt wprowadzony podczas obrad. Przypadek?!!!
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 16:49
Ocena mieszkańców? Weź się ogarnij twoje zdanie to nie zdanie ogółu i nieważne pod iloma nickami będziesz pisał swoje wynaturzenia. A ma znaczenie kampania czy nie. Ma i to wielkie. Czas na kampanię był teraz przydałoby się brać do roboty. Bo jeśli to dalej kampania to może warto powiedzieć to otwarcie... teraz to wygląda tak...pokazujemy jak inni są beee a my jesteśmy cacy jedyni bez wad. I nieważne co się w gminie robi to jak nie my to jest źle brzydkie itp. no może trochę umiaru? Tak to nie jest dobry czas na dodatkowe wydatki ale przestań bredzić o zmianie programu obrad...obowiązkiem radnych jest uczestnictwo w obradach czy w programie jest punkt o nowej budzie dla Reksia czy o autostradzie do nieba. i jeśli ktoś nie ma chęci rzetelnie wypełniać swoich obowiązków to zawsze może zrezygnować. A tak są współodpowiedzialni za decyzje rady.
do Macieja
do Macieja 12.11.2020, 17:06
Ty Macieju durny jesteś jak but z lewej nogi czy jak? Jak radnych nie ma albo wychodzą z sali obrad kiedy głosowanie ma być to wyraz BOJkOTU pacanie, brać udział w rakim głosowaniu jak podwyżka dla wôjta i radnych to chluby radnemu nie przyniesie. Bojkot i tyle. Przecież wójt ma 10 przytakiwaczy, uchwała nawet najdurniejsza to i tak w rakim składzie przejdzie, nic nowego. Rada Gminy nawet durnotę uchwali i to przechodzi. Bojkotować lepiej i nie brać udziału w tych wydziwiasach waszych
Szach mat
Szach mat 12.11.2020, 20:27
A co powiesz o Radzie Powiatu? Tam jest aż 12 przytakiwaczy. Czemu nie napiszesz, że tam są przyjmowane najdurniejsze uchwały?? Przykładem podjęcie uchwały w sprawie zatrudnienia trzeciego starosty od Covida.
Nie napiszesz, bo byłoby to politycznie niepoprawne wobec twoich mocodawców i tyle w temacie. W Trzeszczanach to be, a w Starostwie to cacy. Mentalność Kalego.
Będzie dzwon
Będzie dzwon 12.11.2020, 21:03
Zatrudnili, i to dopiero wyrzucone pieniądze w błoto. Bo już trzy ogniska są w szpitalu a i powiecie rozchylał się na dobre. A jak tego od covida, covid złapie, będzie śmiech na sali.
?
? 13.11.2020, 00:08
Pientnowskiego już w Trzeszczanach covid sięgnął a miałem jego kandydaturę wystawić na vice wójta. Gałka albo Prystupa teraz to moi kandydaci na vicewójtów za pomysł o podwyżce niech pomogą teraz w zwalczaniu w Trzeszczanach wirusa. Myślałem, że Pietnowski był na chorobowym i dziwnym trafem sesję prowadził. Czyżbym był źle poinformowany? Panie Przewodniczący udzielam panu głos, słucham?
Relanium
Relanium 13.11.2020, 05:58
Ty to normalny nie jesteś, tyle w temacie
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 18:14
I jeszcze jedno mieszkańcu zamiast bawić się w bojkoty może by tak odwołać radę ? Jeśli tak jesteś pewien swego zdania to nie ma się czego bać będą wybory będzie większość nie będzie gorzkich żali. Gorzej tylko jak twoja aktywność tutaj nie będzie miała odzwierciedlenia w rzeczywistym poparciu. I cały misterny plan pójdzie w....ale może warto zamiast ciągle płakać ponieść to ryzyko.
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 17:23
No to teraz pokazałeś jakim człowiekiem jesteś. Brawo ty. Jedynie co potrafisz to obrażać innych tylko dlatego że ośmielają się mieć wątpliwości co do intencji lub mają odmienne zdanie od twojego. No pięknie a później zdziwienie że ludzie nie łykają jak pelikany tych twoich wynaturzeń. Ale wiesz co życzę ci żeby zdrowie dopisywało bo chyba nie jest z nim najlepiej. Co do BOJKOTU ty tak serio? Gdy chodzi o dobro gminy i ludzie wam zaufali to zachowujecie się jak małe rozkapryszone dzieci w piaskownicy którym zły wojt jak ojciec chrzestny zabrał zabawki? No to powodzenia życzę. Miara wielkości człowieka są jego czyny nie słowa więc gadaj zdrów.
Anka
Anka 12.11.2020, 18:21
Oni i tak nie zrozumieją. Żebyś zabił to i tak powiedzą ostatnim dechem, że wójt jest zły.,a Ci co na niego głosowali to patologia.
Olo
Olo 12.11.2020, 16:36
Skala tych podyżek w ciągu całego roku to ok. 25 tysięcy a do drogi Pani Starosta chce 3,1 mln zł. Kumasz !!!!! Ponad sto lat trzebaby te pieniądze odkładać żeby było na tą drogę. Dlaczego w powiecie nikt nie chce zauważyć, że można przebudować za ok 6 mln całą, drogę ale nie tym sposobem. W powiecie są jeszcze inne gminy, które też oczekują przebudowy dróg, bo każda jest ważna. A i jeszcze jedna istotna sprawa, te 30 mln to wystarczy zgodnie z kosztorysem na przebudowę części drogi tylko do Trzeszczan,. Jeżeli w powiecie powstaje stanowisko płatnego członka zarządu z wynagrodzeniem na jednego człowieka prawie dwa razy wyższym niż tak krytykowane podwyżki , to niech powiat nie wyciąga rąk do gmin po pieniądzę bo widocznie stać ich na samodzielna realizacje inwestycji. Niech każdy pilnuje swojego podwórka a wtedy wszystko będzie tak jak należy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.11.2020, 17:05
Tak, tak już to słyszałem da się taniej sposobem gospodarczym itp. Zachowaj swoje mądrości dla siebie i naiwnych. Byle jak zalać tzw dywanik to sobie możesz zrobić pod domem na wozy drabiniaste i rowery. Podbudowa ledwo wytrzymuje 3.5 tony stąd m.in taki stan drogi, a wy chcecie położyć dywanik żeby jeździło po tym 40 ton?. Te twoje wyliczenia sobie włóż w buty będziesz wyższy. Opowiadaj bajki głupszym od siebie.
Miki
Miki 12.11.2020, 18:41
Ze strony Starostwa:
Remont drogi powiatowej nr 3233L w miejscowości Pielaki i Białowody.

Powiat Hrubieszowski na terenie Gminy Uchanie położy nową nawierzchnię drogi w miejscowości Pielaki oraz Białowody.

Prace drogowe objęły odcinek o łącznej długości 950 m.

Ten dywanik to dla wozów drabiniastych czy rowerów???
Olo ma rację. Dyskusja z Toba nie ma sensu.
Marcelina
Marcelina 12.11.2020, 18:33
Dla dobra swojego i ogółu Mieszkaniec zamilkł.
Jedyny sposób na takich to merytoryczna wiedza. Wtedy milkną bo nie mają nic sensownego do powiedzenia.
Gratulację i szczere pozdrowienia dla Ola.!!!!!
Ramzes
Ramzes 12.11.2020, 18:12
Pierwszy naiwny to właśnie Ty!!!
Olo SZACUN!!!!!
Mirek
Mirek 12.11.2020, 18:11
HEHEHEH ale Cie Olo zglebił. Ma racje. Zamilcz wstydu oszczędź.
Olo
Olo 12.11.2020, 18:03
W takim wypadku wszystkie te "przebudowy" wykonane w tym roku i w latach ubiegłych to są dla rowerów i wozów drabiniastych. To chcesz mi powiedzieć że wykonano fuszerkę????? Zanim coś napiszesz to dobrze się przygotuj i sobie włóż w buty swoje przemyślenia bo widocznie intelektualnie jesteś niski lub niska:-). Jak wcześniej powiat robił po tzw. kilometrówce w każdej gminie to wszyscy byli zachwycenia a teraz tylko przebudowy za grube miliony wchodzą w rachubę. Na drodze Sahryń - Modryń ( która niestety nie dostała dofinansowania) przewidziano w ramach przebudowy właśnie ten dywanik o którym piszesz.Mam to rozumieć, że tam tylko wozy drabiniaste i rowery jeżdżą. Widzisz jaki Ty malutki jesteś. Może dla własnego dobra poprostu zamilcz, a jeżeli chcesz brać udział w dyskusji to używaj chociaż troszkę rzeczowych argumentów.
A tak przy okazji kosztorys na w/w drogę opiewał na kwotę 2,77 mln a robota po przetargu wyceniona na 1.25 mln.. Czyli wniosek z tego prosty, te kosztorysy są zawyżone bo pomimo kilku ofert żaden z oferentów nie zbliżył się nawet do 2 mln.
Teraz widzisz różnicę w poziomie przygotowania do merytorycznej dyskusji.?:-) Jak sie dobrze przygotujesz to możemy porozmawiać, ale myślę że to może być zbyt długi okres.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.11.2020, 18:34
Nie ma czegoś takiego jak zawyżenie kosztorysu. Jest kosztorys inwestorski i ofertowy nazwijmy go żeby każdy zrozumiał wykonawczy i on różni się zazwyczaj cena, na tym polega przetarg. Sam się przygotuj i nie opowiadaj bajek. Przestań ludziom wciskać kit o zawyżonych kosztorysach itp. pozycje w kosztorysach są brane po cenach rynkowych, potem każda firma składając ofertę ma prawo jeśli jej się to kalkuluje obniżyć cenę. Jeśli ty uważasz że to źle że powiat chce zrobić ta drogę raz i porządnie na 30 lat, to gratuluję ci perspektywicznego myślenia. Jak myślisz dlaczego ta droga wygląda jak wygląda? Podpowiem bo podbudowa tej drogi jest zła lub bardzo zła zależy na jakim odcinku. Uważasz że jak położysz dywanik na to co istnieje, to ile lat to wytrzyma?! Nie porównuj drogi o natężeniu średniej wielkości wnioski do drogi gdzie natężenie ruchu i tonaż jest kilka razy większy. Pomijając to wszystko ja się pierwszy raz spotykam z sytuacją żeby w gminie powiat chciał zrobić drogę porządnie zgodnie ze sztuką budowlaną, a władze mówią nie my nie chcemy bo nie mamy kasy na wkład. Jak widać jednak pieniądze są w budżecie tylko nie na to....
Olo
Olo 12.11.2020, 19:36
A tak całkowicie na dobicie. Największe natężenie ruchu w tym pojazdów ciężarowych z dróg powiatowych to ma droga Hrubieszów- Teptiuków prowadząca do obeodnicy. W 2017 roku położono tam ten jak to określasz dywanik i ......cud. Nadal tam jest. Te twoje argumenty to dramat. Popatrz na budżet powiatu i mierz siły na zamiary.Mimo niechęci wobec Ciebie Pozdrawiam i życzę konstruktywnych przemyśleń bez sugestii osób trzecich tak samo zorientowanych jak Ty
Olo
Olo 12.11.2020, 19:26
Pomimo tego że bredzisz to Ci odpowiem. Wykonawczy to jest projekt a nie kosztorys. To po pierwsze. Po drugie przy kosztorysowaniu masz możliwość zastosowania stawek dla różnych części kraju ale możesz też przyjąć ceny rynkowe na danym terenie jako kalkulacja własna. Po trzecie ta droga tak wygląda bo od 1975 roku nie była remontowana czyli wykonana jak to określiłeś na 3,5 tony ponad 50 lat temu dalej służy. i końcowo gmina nie będzie zaciągać kredytu na ponad trzy miliony po to aby przekazać je na zadania własne podkreślam Powiatu!!!Ma swoje zadania i w pierwszej kolejności musi je realizować.A skoro uważasz że są pieniądze bo były podwyżki na kwotę ok 25 tys. to widać że jeszcze do tego wszystkiego nie umiesz liczyć. Ty nie jesteś Mieszkaniec ale Baran:-)Zlituj się i albo doczytaj albo zamilcz.
Tepa
Tepa 12.11.2020, 21:11
Dobrze to ująłeś, a z tym baranem to strzał w 10.
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 18:51
Znalazłeś to w google? Jeśli powiat chce to niech robi. Ich inwestycja ich problem. Ale powiem Ci jak będzie...powiat ma też wiele innych wydatków. Jest szum to każdy każdego chce uszczęśliwić za kasę tego drugiego. Pył opadnie ale zawsze będzie można powiedzieć...zły wojt nie chciał nie dał kasy więc trudno. To co odpowiesz na pytanie jakie fundusze zabezpieczył powiat na tą konkretnie inwestycje?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.11.2020, 19:16
O czym ja mam z tobą rozmawiać jak ty jedyne co potrafisz to udawać że się znasz i liczyć na to że mieszkańcy znają się mniej. Dam ci prosty przykład może dotrze to do ciebie i podobnych tobie. Jak malujesz sobie elewacje mieszkania i twój sąsiad maluje i ty mówisz ale on głupi kupuje farbę lateksową, ociepla porządnym styropianem, najpierw te ściany impregnuje preparatem bo była wilgoć itd. A ty mówisz po co przecież można taniej kupię farbę po przecenie i też będę miał żółta ścianę jak sąsiad. Jak myślisz ile twoja elewacja wytrzyma, a ile sąsiada? Jaki będzie komfort użytkowania, oszczędność i za ile lat on będzie musiał zrobić remont, a za ile ty?! Prościej już nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tzw nakładka na tej drodze to zwykła fuszerka na chwilę...
Ciapki mazy
Ciapki mazy 12.11.2020, 21:20
Ty znawco tematu, blok już odremontował. Cała wspólnota z radości aż podskakuje. A miało być tanio i ładnie.
Olo
Olo 12.11.2020, 19:45
To ja prościej. Nowy samochód kosztuje 100 tys a taki sam tylko używany 40 tys a ja mam 20 i stać mnie na max 20 kredytu. Jaki kupię? Prościej się nie da.!!!!
Zwykła logika
Zwykła logika 12.11.2020, 20:38
Rozwiąże ci to równianie. Jak jeden jest stary, a drugi nowy to już nie jest taki sam. Czyli przyjąłes błędne założenia. Po drugie nowy ma gwarancję stary nie. Jakie będą koszty jego użytkowania? A jakie twoje?Po trzecie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten co kupił nowy pojeździ nim 15 lat a ty nie masz żadnej gwarancji że za rok nie będziesz kupował następny...
Olo
Olo 12.11.2020, 21:01
Taki sam tylko różnica w wieku więc założenie przyjęte do tego przykładu jest trafne ale to dla Ciebie za trudne. A powiesz mi logicznie za co kupisz jak nie masz?.To jest właśnie logika i trzeźwe myślenie z czym najwyraźniej masz problem
Tr
Tr 12.11.2020, 20:43
Zastaw się a postaw się i taka to logika.
Marek
Marek 12.11.2020, 19:49
Zajeb.......Kurcze Olo to było genialne!!!!
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 19:24
ty to nawet przykłady potrafisz zrypać weź opisz coś o czym masz pojęcie a nie to co ci się wydaje. Serio podziwiam chęć zdobywania wiedzy i wysiłki ale jak coś piszesz to wysil się bardziej.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.11.2020, 19:54
Problem nie jest w przykładzie tylko w tym, że ty nie rozumiesz rzeczy podstawowych. Czym się różni fuszerka i robota na słowo honoru od roboty zgodnej ze sztuką budowlaną. Poza tym pisząc "nazwijmy kosztorys wykonawczym"oznacza że fachowo on się tak nie nazywa ale przyjmijmy taka nazwę do celów roboczych żeby każdy zrozumiał o czym mowa. Czytaj ze zrozumieniem. Koniec dyskusji mojej bo szkoda czasu
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 20:23
Wiesz w czym jest problem? W tym że jakbyś się nie starał to nie sprawi to że przez swoje mądrości będziesz latał jak gołębica. Poza tym ciągle unikasz odpowiedzi na pytanie jakie fundusze zabezpieczył powiat na tą konkretnie inwestycje??? Wolisz pisać o farbie lateksowej na elewacje i gruntowaniu wilgotnych ścian. A jedyną wilgocią jest chyba ta na twoim czole jak się trudzisz by czymś jeszcze zabłysnąć. Prawda jest taka nikomu pewnie nie zależy na tej drodze ...może tylko mieszkańcom . Gminie nie bo ma inne wydatki na ktorych sfinansowanie zabiegano kilka lat. Powiatowi nie bo tu sytuacja podobna. Brak kasy. Śmiem twierdzić że partycypacja w kosztach tak naprawdę nikogo nie urządza. Szczególnie jak kwoty zrzutki jest chyba ulegały z czasem zmienie. Jest tylko lans i przerzucanie się błotem .
Olo
Olo 12.11.2020, 20:04
Nie szkoda czasu tylko brak wiedzy i argumentów. Nie irytuj się tak. Trudno jak się douczysz to może coś konstruktywnego napiszesz bo narazie masz z tym duży problem. A Twoja logika wskazuje że wsxystkie roboty remontowe na drogach powiatowych czy też ich przebudowa na podstawie uproszczonej dokymentacji to fuszerka. Długa droga przed tobą żebyś zrozumiał o czym mowa.
Pozdrawiam mimo wszystko
Też jeżdżę
Też jeżdżę 12.11.2020, 21:07
Popatrz na stan tej drogi, jego podbudowy, poboczy, stan nawierzchni, biezpieczenstwo na tej drodze. Ilość przewidywanych użytkowników, sposób użytkowania, natężenie ruchu, do jakich obiektów, zakładów ta droga prowadzi i wtedy oceń czy droga do Bialowod, czy tam innej wioski ma takie same potrzeby inwestycyjne, jak ta główna droga dla naszej gminy i nie tylko, i jaka będzie jej eksploatacja przez kolejne lata. Wtedy ci wyjdzie jakie nakłady należy ponieść. To tak jakbyś stwierdził że trasa do Warszawy i trasa do np Trzeszczan to przecież takie same drogi po co więc wydaje się taką kasę na główne drogi przecież można zrobić niskim kosztem jak do tych Bialowod itp. zaraz mi napiszesz że kategoria drogi to powiatowa ok ale jej obciążenie i stan techniczny są różne zupełnie.
Błotna
Błotna 12.11.2020, 18:44
Jak powiat chce, to niech powiat robi. My mieszkańcy nie mamy nic przeciw. Gmina niech swoje drogi robi, już czekam 15 lat jak mi obiecują.
Aga
Aga 12.11.2020, 18:09
No i pozamiatane. Samo sedno!!!
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 17:51
To ja mam propozycję jeśli tak nowym władzom zależy na spełnieniu oczekiwań mieszkańców gminy lub na lansie to może najlepiej niech przesuną kasę z innych projektów na ten cel? Lub niech znajdą inne źródło finansowania. Wg mnie korzystne jest to dla obu stron... Nieledew będzie miała wreszcie swoją inwestycje na którą tyle czeka a powiat będzie miał drogę na której poprawę też tyle czekamy. Nikt z władz powiatu nie będzie musiał liczyć na łaskę i niełaskę złego wójta a tym bardziej przy oficjalnym otwarciu drogi nie będzie trzeba kombinować z kadrowaniem zdjęć. Fejm jak się patrzy. Wilk syty i owca cała jak to mówią.
W koło Macieju
W koło Macieju 12.11.2020, 17:29
Czy Gmina ma już zaplanowane w budżecie jakieś wydatki? Te inwestycyjne? A nie na bieżące funkcjonowanie? Czy Gmina ma jakieś dodatkowe źródło finansowania o którym nie wie szary Kowalski? Czy powiat w swoim budżecie już zabezpieczył wydatki na ten cel? Czy tylko ja mam problem z uruchomieniem archiwum z XXV sesją rady powiatu?
W
W 12.11.2020, 07:54
Każdej wsi znajdzie się jakieś BYDLE.
Woly
Woly 11.11.2020, 21:06
Lecz się człowieku bo z tej nienawiści sam sobie krzywdę zrobisz!
Drajwer.
Drajwer. 12.11.2020, 06:58
To jest beznadziejny przypadek, nieuleczalny.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.11.2020, 18:12
Szkoda tylko że Pan Parol lubi mijać się z prawdą albo słucha tylko jednego radnego.Ostatnia podwyżka Radnych była w 2006 roku a nie 2016 roku
Mieszkaniec obiektywny
Mieszkaniec obiektywny 12.11.2020, 08:01
Kolejny raz sprawdziłem Parola i jego wiarygodność a raczej jej braku i tak
- Ostatnia regulacja R.G. Trzeszczany w sprawie wysokości i sposobu wypłaty djet Radnych R.G. Trzeszczany w roku 2006.
- Ostania regulacja R.G. Trzeszczany w sprawie zmiany wysokości uposażenia Wójta w roku 2008.
- Najniższe wynagrodzenie w 2008r. - 800zł.
- Najniższe wynagrodzenie w 2019r..- 2250zł.
- Najniższe wynagrodzenie w 2020r.- 2600zł.
-Najniższe wynagrodzenie w 2021r. - 2800zł.
lizusy
lizusy 11.11.2020, 19:57
ja bym obniżył wójtowi wynagrodzenie zasadnicze i diety wszystkim radnym głosującym za przyjęciem wniosku o podwyżki. Nie warte wasze mandaty nawet połowy tego! Lizusy polityczne! Komu wy dobrze robicie:wójtowi i sobie czy waszym wyborcom??? Jeden drugiego warty, zgroza co wy tam wyprawiacie teraz.
Anty lizus
Anty lizus 12.11.2020, 07:24
Popieram, zabrać im wszystko niech chodzą goło i żebrzą i dać lizusowi no i jeszcze organizacji z lat 80-tych Bijącemu Sercu Partii.
Nadchodzi  Kryska na Matyska
Nadchodzi Kryska na Matyska 11.11.2020, 11:47
Wójcie wójcie czekaj czekaj niebawem pozwy do sądu dwa albo trzy dostaniesz, tam sobie wyjaśnimy po męsku parę kwestii, szukaj sobie negocjatora z wolna albo sekundanta-papugę, przyda ci się. Sędzia a nie twoja w garści Rada Gminy rozstrzygnie to i owo. Może ockniesz się wreszcie, bo widzę, że w bredzeniu "dybów smolonych" przodownikiem w samorządzie jesteś.
........
........ 11.11.2020, 14:40
Ile razy już to pisałeś? Mądry jesteś bo anonimowy przychodzi co do czego to firmowanie tych rewelacji spada na kogoś innego. Ale widocznie tak lubisz zrobić szum i niech inni się martwią.
PolPot
PolPot 11.11.2020, 11:59
Kto to jest Matysek?
😂
😂 11.11.2020, 12:33
Wójt gminy Mircze.
właśnie tak
właśnie tak 11.11.2020, 11:16
Narastająca i zaostrzająca się w przestrzeni medialnej fala mowy nienawiści pod adresem samorządu gminy Trzeszczany nie może być dłużej akceptowana.

Wszelkie działania władz gminy, jak również pracowników instytucji podległych Wójtowi Gminy Trzeszczany są zgodne z powszechnie obowiązującym prawem oraz wykonywane z należytą starannością, dlatego też propagowanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, mających na celu zdyskredytowanie osób odpowiedzialnych za zadania w Gminie Trzeszczany, jako jednostce samorządu terytorialnego będą skutecznie eliminowane.

Gmina Trzeszczany działa i służy swoim mieszkańcom, dlatego też fałszywe oskarżenia nie zostaną przemilczane.
Blamaż
Blamaż 11.11.2020, 11:29
Jakoś dziwnie podobne jest to oświadczenie to tego , które wydało starostwo hrubieszowskie .
Kopiuj , wklej?
😢
😢 11.11.2020, 14:56
Poznała pani Starosta pismo tz. Zaklinanie rzeczywistości.
Ania
Ania 11.11.2020, 11:39
a to jest oświadczenie? Czy Pan/Pani wie co to jest przekąs?
Blamaż
Blamaż 11.11.2020, 11:33
Szanowni Państwo,
Narastająca i zaostrzająca się w przestrzeni medialnej fala mowy nienawiści pod adresem Powiatu Hrubieszowskiego nie może być dłużej akceptowana.
Wszelkie działania władz powiatu, jak również pracowników instytucji podległych Staroście Hrubieszowskiemu są zgodne z powszechnie obowiązującym prawem oraz wykonywane z należytą starannością, dlatego też propagowanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, mających na celu zdyskredytowanie osób odpowiedzialnych za zadania w Powiecie Hrubieszowskim, jako jednostce samorządu terytorialnego będą skutecznie eliminowane.
Powiat Hrubieszowski działa i służy swoim mieszkańcom, dlatego też fałszywe oskarżenia nie zostaną przemilczane. Rzetelnym wyrazem powyższego jest informacja, prezentowana w artykule o naliczaniu opłat za zajęcie pasa drogowego do zapoznania, z którą uprzejmie zachęcamy.
Podkreślić należy, że priorytetem w działaniu Powiatu Hrubieszowskiego jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom jak najlepszej infrastruktury drogowej.
Władza
Władza 11.11.2020, 08:29
Co się dzieje w Trzeszczanach? Pandemia, ciężki czas dla wszystkich a tu podwyżki dla władzy!!! Kto zgłosił ten wniosek czyżby radny z Drogojówki? SUPER! BRAWO! Wyborcy mają dobrą pamięć, napewno?
A
A 11.11.2020, 09:48
Mogli jakiś przekręt zrobić w stylu Józka K czyt złodziejstwo, jak wybaczyć legalne przegłosowane większością kasę.5 radnych w ramach protestu odmówi przyjęcia tej kasy bo inaczej będą zwykłymi podjudzaczami i obłudnikami bez jaj.
No i fajnie
No i fajnie 11.11.2020, 14:47
Niestety, nieobecni głosu nie mają. więc jakby nie patrzeć ciche przyzwolenie było.
Anka
Anka 11.11.2020, 18:00
Wystawili wczorajszego Marka, miała być dyscyplina partyjna. A wyszło śmiechu warte. Pewnie jednego bolała głową, drugi miał sra.czke a do innych ciotka przyjechała.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 11.11.2020, 18:33
Widzę poziom reprezentujesz bardzo wysoki. Ale od kogo tu wymagać. Może w końcu mieszkańcy przejrzą na oczy...
Alka że Swiss
Alka że Swiss 11.11.2020, 10:18
Jakby mieli honor tak by postąpili.
Pyszczyć
Pyszczyć 11.11.2020, 10:23
Łatwo ale postępować z honorem to kosmos.
Ha ha
Ha ha 11.11.2020, 08:12
Wynagrodzenie Wójta jest jawne. I bardzo dobrze bo wyborcy mogą zobaczyć jak władza rządzi!!! A może myślą że do wyborów zspomną, czy tak ????
Lala
Lala 11.11.2020, 08:05
Ciągle się mówił że gminy nie stać na inwestycje drogowe. A tutaj takie podwyżki?Na bogato, oj na bogato.!!!
Trzeszczanczyk
Trzeszczanczyk 11.11.2020, 07:59
Dlaczego nikt nie mówi żeby Wójt zrezygnował z podwyżki ?? Kasa z podatków mieszkańców !!
Radny
Radny 11.11.2020, 06:58
Ryś jak ma jakikolwiek honor to zrezygnuje z tej podwyżki, czekamy na oficjalne oświadczenie,bo w pisaniu głupot jest mistrzem.
Prawy
Prawy 12.11.2020, 11:07
Kiedyś obiecywali że zrezygnują z Radnych i co? Ta cała spółka nawet nie wie co to jest honor a już na pewno go nie ma.
Tak
Tak 11.11.2020, 07:00
I pozostała czwórka radnych też.
Anka
Anka 11.11.2020, 07:03
Oj nie doczekanie. Oni nie chcą ale muszą.wziąść, i to się teraz należy.
Takie
Takie 11.11.2020, 10:17
Wałęsy nie chcem ale muszem.
Nie mam amnezji
Nie mam amnezji 10.11.2020, 23:04
Dobrze że jest jeszcze prasa to mieszkańcy mogą się dowiedzieć o takich ważnych informacjach. Brawo!!! Wyborcy czy zapomnicie do wyborów.????
Rozumiem
Rozumiem 11.11.2020, 06:53
Nielegalne złodziejskie wysypisko śmieci, kopalnie piasku,przekręty drogowe,przekręty w oświadczeniach majątkowych,ale legalnej prawnej jawnej, większością przegłosowanej za zgodą rady, no tego darować nie wolno.
Ha ha
Ha ha 10.11.2020, 23:00
Co to się dzieje ?
Tadek
Tadek 10.11.2020, 22:56
Ludzie muszą pracować za 2600 przez miesiąc a dla wójta taka podwyżka!!! Wyborcy , wyborcy jak to możliwe za co????
Powiedział pewien radny..
Powiedział pewien radny.. 11.11.2020, 07:08
Miej trochę empatii człowieku. Haha
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.11.2020, 22:52
Trudny czas dla nas wszystkich, ludzie nie mają pracy a tu taka podwyżka dla Wojta? Teraz czas na podwyżkę podatków?
W koło Macieju
W koło Macieju 10.11.2020, 23:10
Weź się ogarnij myślisz że jak walniesz kilka czy kilkanaście postów pod różnymi nickami to nagle zostaniesz głosem ludu? Serio? Miej rozum i godność człowieka
W koło Macieju