Hrubieszów: Podziel się jedzeniem (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.11.2020, 06:16
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Podziel się jedzeniem (TYLKO W GAZECIE) MOPS w Hrubieszowie prowadzi rozmowy ze sklepami, aby przekazywały do Jadłodzielni niesprzedaną żywność
Potrzebujący mogą skorzystać z ogólnodostępnej darmowej żywności. Tak jest od tygodnia w Hrubieszowie.

Na pomysł zorganizowania w Hrubieszowie miejsca z ogólnie dostępnym jedzeniem dla potrzebujących wpadła burmistrz tego miasta Marta Majewska.

 – W ubiegłym roku o tym myślałam. W końcu udało się zrealizować ten pomysł. Mam nadzieję, że z tej żywności będą korzystali głównie ludzie starsi z niewielkimi dochodami. W wielu rodzinach świadczenie 500 plus rozwiązało sporo problemów, ale nadal są w Hrubieszowie tacy, którzy mają niewielkie dochody, a jednocześnie nie przysługują im zasiłki z pomocy społecznej – podkreśla burmistrz Majewska.

Jak jej pomysł wcielono w życie? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
df
df 10.11.2020, 06:50
Super pomysł. Gratuluję Pani Burmistrz.

Pozostałe