Jest 6 nowych ognisk koronawirusa, m.in. w UG Hrubieszów i w Smoligowie

  • 09.11.2020, 11:33
  • ak
Jest 6 nowych ognisk koronawirusa, m.in. w UG Hrubieszów i w Smoligowie Fot. pixabay.com
Do 197 wzrosła liczba aktywnych ognisk koronawirusa w województwie lubelskim. Od wczoraj przybyło och 6, jedno z nich jest zlokalizowane w UG Hrubieszów, kolejne w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Smoligowie.

Co wiadomo o nowych ogniskach? W UG zakażenie potwierdzono u 3 osób, wszystkie przebywają w domach. W Smoligowie zakażone są 23 osoby, jedna wymaga hospitalizacji. Pozostałe hrubieszowskie ogniska to: oddział wewnętrzny i ginekologia w SP ZOZ oraz UG Werbkowice.

Jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach? 

W powiecie biłgorajskim ognisk jest 9. To DPS dla Kombatantów i DPS w Teodorówce, także przychodnia zdrowia w Biłgoraju, oddziały wewnętrzny, położniczy, kardiologiczny i neurologiczny miejscowego szpitala, ale również ZOL Tarnogród oraz ZUS Biłgoraj.

W powiecie tomaszowskim ogniska są dwa: oddział internistyczno-kardiologiczny szpitala i DPS Tyszowce.

Pięć ognisk jest w Zamościu i pow. zamojskim: hematologia Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpital Jana Pawła II w Zamościu, Opiekuńczo-Leczniczy Biały Domek w Komarowie-Osadzie, DPS „Pod Modrzewiami” w Szczebrzeszynie i DPS Ruskie Piaski.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe