Zamość: Miasto zachęca, by zadbać o jeże

  • 09.11.2020, 08:22
  • Źródło: UM Zamość
Zamość: Miasto zachęca, by zadbać o jeże Fot. pixabay.com
Nadchodzą pierwsze przymrozki i częściej można zauważyć jeże szukające schronienia na zimę. Właśnie dlatego pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pozostawiają na terenach miejskich kopy z liści, które są idealnym schronieniem na zimę dla tych małych ssaków.

"Zachęcamy mieszkańców, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do zabezpieczenia miejsca na zimę dla jeży w swoim ogrodzie czy pod balkonami. Wystarczy przygotować hałdę z liści i gałązek lub postawić domek w takim miejscu, by bezpiecznie dawał bezpieczne schronienie przed drapieżnikami. Jeż odwdzięczy się nam na wiosnę zjadając szkodniki i owady, niszczące rośliny w ogrodzie" – czytamy w komunikacie zamojskiego magistratu.

W najbliższym czasie, po raz kolejny, na terenach zielonych miasta zostaną ustawione domki dla jeży. Pamiętajcie, by nie dopajać jeży mlekiem krowim i uważać na nie na ulicach.

Źródło: UM Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe