Szczebrzeszyn: Wojenny cmentarz uporządkowany

  • 09.11.2020, 07:00
  • ak
Szczebrzeszyn: Wojenny cmentarz uporządkowany Fot. UMiG Szczebrzeszyn
W Szczebrzeszynie zakończyły się prace związane z uporządkowaniem i zabezpieczeniem cmentarza z czasów I wojny światowej.

W ramach zadania, na które wydano 56 tys. zł wykonane zostało ogrodzenie cmentarza, ustawiono obelisk z tablicą upamiętniającą spoczywających w mogiłach żołnierzy, odnowione zostały krzyże, a także droga do nekropolii. Samorząd kupił również kosiarkę samojezdną, która pomoże w przyszłości w utrzymaniu porządku.

Pieniądze na prace i zakupy pochodziły m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ok. 44 tys. zł), a także sektora finansów publicznych (ok. 12 tys. zł).

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe