Hrebenne: Nielegalni migranci ukryli się w naczepie ciężarówki

  • 04.11.2020, 08:30
  • ak
Hrebenne: Nielegalni migranci ukryli się w naczepie ciężarówki Fot. NOSG
Nie wiadomo, jak długo w ten sposób podróżowali. Pewne jest, że dla dwóch młodych mężczyzn, obywateli Iranu i Syrii podróż do Europy zakończyła się w Hrebennem.

Nielegalni migranci mieli skrytkę w naczepie ciężarówki, która z Ukrainy do Polski wjeżdżała przez Hrebenne pod koniec października. Znaleźli ich celnicy i strażnicy graniczni podczas odprawy. Jak nietrudno się domyślić, młodzi mężczyźni w wieku 24 i 26 lat nie mieli żadnych dokumentów, które zezwalałyby im na pobyt w Polsce.

Obaj zostali zatrzymani, a po pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2 przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG.

– Pomimo wniosku o przekazanie nielegalnych migrantów służbom granicznym Ukrainy w ramach readmisji uproszczonej, strona Ukraińska odmówiła ich przyjęcia – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Co w związku z tym? Cudzoziemcom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Grozi za to do 3 lat więzienia. Obaj, decyzją sądu, zostali umieszczeni w ośrodku strzeżonym.  

Do sprawy został zatrzymany również 52-letni Turek, kierowca ciężarówki. Usłyszał zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy, za co również grożą 3 lata więzienia. Później kierowcę zwolniono i zezwolono na dalszą podróż.

Dwaj zatrzymani nielegalni migranci wyznali, że zamierzali dostać się do Holandii.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe