Gm. Susiec: Ubojnia stanie na uboczu

  • 06.11.2020, 08:00
  • wd
Gm. Susiec: Ubojnia stanie na uboczu
Przedsiębiorca z miejscowości Zawadki poszedł sąsiadom na rękę i zrezygnował z postawienia ubojni rolniczej w pobliżu swojego domu. Postawi ją w szczerym polu, z dala od zabudowań. Tak, aby nie przeszkadzała nikomu.

O planach budowy drugiej ubojni rolniczej w gminie Susiec pisaliśmy pod koniec lipca. W odległości ok. 100 metrów od swojego domu w Zawadkach Robert Ciećko, właściciel masarni Domowe Wyroby Mięsne, chciał postawić niedużą ubojnię „o wydajności 6 szt. trzody chlewnej oraz 1 szt. bydła na dobę”. Bardzo nowoczesną, z mechaniczną wentylacją z filtrem, dzięki czemu w okolicy miało nie być żadnych nieprzyjemnych zapachów. Z mroźnią, gdzie odpady będą składane do pojemników i od razu zamrażane.

Więcej na temat tej inwestycji przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe