Urodziny skierbieszowskiego parku (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.11.2020, 06:00
  • Bogdan Nowak
Urodziny skierbieszowskiego parku (TYLKO W GAZECIE) Fot. Krzysztof Wojciechowski Tablica w Łaziskach. Ustawiono ją przy kościółku św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Skierbieszowski Park Krajobrazowy jest wizytówką gminy Skierbieszów oraz kilku sąsiednich samorządów. Instytucja obchodzi właśnie 25-lecie swojego założenia. Z tej okazji zaplanowano dużą konferencję naukową. Powstały też przewodniki turystyczne, filmy, a przy szlakach turystycznych stanęły tablice informacyjne.

Wiele z tych działań powstało dzięki pasji i miłości do rodzinnej ziemi Krzysztofa Wojciechowskiego, głównego specjalisty w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych.

– Tereny, które zajmuje park, są moim miejscem na ziemi. Urodziłem się przecież w Dębowcu, a mieszkam w Łaziskach. Od dziecka zachwycam się urodą rodzinnych stron. Interesuję się także historią i losami ludzi, którzy tutaj mieszkali lub byli z tą ziemią związani. A wielu z nich było wybitnych, interesujących – podkreśla Krzysztof Wojciechowski.

Dodatkowe szczegóły znajdziesz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe