Nowe ogniska koronawirusa w DPS-ach

  • 02.11.2020, 07:06
  • ak
Nowe ogniska koronawirusa w DPS-ach Fot. pixabay.com
W Domach Pomocy Społecznej w Szczebrzeszynie oraz Ruskich Piaskach wykryto dwa spośród 13 nowych ognisk koronawirusa w województwie. Na całej Lubelszczyźnie aktywnych ognisk jest 145.

CZYTAJ TAKŻE: TRUDNA SYTUACJA W DPS W TEODORÓWCE. PONAD 100 OSÓB ZAKAŻONYCH

Z informacji przekazanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie wynika, że w DPS "Pod Modrzewiami" w Szczebrzeszynie zakażone są 64 osoby. Żadna z nich nie wymaga póki co hospitalizacji. Z kolei w Ruskich Piaskach zakażenie potwierdzono u 16 osób, a 21 innych, które miały z nimi kontakt objęto kwarantanną.

W Zamościu są cztery aktywne ogniska: na anestezjologii szpitala "papieskiego", w stacji dializ, a także na oddziałach wewnętrznym i hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. W pow. tomaszowskim są trzy ogniska, ale w fazie rozwojowej już tylko jedno na oddziale internistyczno-kardiologicznym szpitala, w hrubieszowskim jedno (neurologia w szpitalu), a w biłgorajskim pięć, m.in. duże w DPS w Teodorówce, a także na kilku oddziałach szpitala.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ruski
Ruski 02.11.2020, 23:31
Haha

Pozostałe