Zamość: Już nie palą, grzeją gazem. Jest eko

  • 30.10.2020, 15:03
  • ak
Zamość: Już nie palą, grzeją gazem. Jest eko Fot. pixabay.com
Po 51 starych piecach i kopcących kominach nie ma śladu. W tylu budynkach w Zamościu wymieniono je w tym roku na nowe, ekologiczne, na gaz.

Na program wymiany pieców samorząd przeznaczył w tym roku 300 tys. złotych. Jesli ktoś zdecydował się swój stary piec wymienić na nowy, mógł otrzymać 6 tys. zł. Program był adresowany również m.in. do wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych, przedsiębiorców.

– Mieszkańcy osiedli z gęstą zabudową jednorodzinną sygnalizują,  że jakość powietrza w sezonie grzewczym jest zła. Wsparcie finansowe, jakiego udziela Miasto, najskuteczniej motywuje do działania. Pomimo trudnej sytuacji finansowej w samorządach, mam świadomość, że do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo, więc program będziemy kontynuować. Kwota blisko 1,5mln zł, którą wydaliśmy do tej pory na nowe, ekologiczne kotły, robi wrażenie. Cieszy mnie sprawna realizacja, jak i duże zainteresowanie mieszkańców programem – mówi wiceprezydent Zamościa Piotr Zając.

Magistrat informuje, że w ostatnich pięciu latach (2016-2020) miasto przeznaczyło na dotacje dokładnie 1 465 000 zł. Dzięki czemu przez ten czas dofinansowano 253 wnioski o wymianę pieców.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
formaldehyd
formaldehyd 30.10.2020, 21:23
Jest eko do czasu aż szanowna Unia nie orzeknie, że gaz już nie jest eko i teraz eko będzie wiatr i słońce. Wtedy kolejne zakupy.

Pozostałe