Przedszkola z Hrubieszowa i Zamościa nagrodzone

  • 30.10.2020, 13:48
  • Materiał nadesłany
Przedszkola z Hrubieszowa i Zamościa nagrodzone Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Mamy Siebie” w Hrubieszowie – koordynatorki Veoliady - Jadwiga Milanowska i Renata Kaczyńska.
Karate, baseball, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie i taekwondo – to dyscypliny olimpijskie, które w trakcie Veoliady – Olimpiady Przedszkolaków on-line poznali najmłodsi. W sportowej przygodzie dzieciom towarzyszył lisek SAVuś - maskotka SAV Junior, a placówki zmierzyły się w konkursie. W czwartek, 29 października 2020 roku, dyrektorzy i nauczyciele zwycięskich przedszkoli odebrali wyróżnienia.

Sportowa Akademia Veolia Junior (SAV Junior) to odpowiedź na zwiększający się problem niewystarczającej aktywności fizycznej dzieci, a celem projektu jest wyposażenie przedszkolaków w podstawowe umiejętności ruchowe, dzięki którym dzieci będą sprawne i przygotowane do uczenia się w przyszłości bardziej złożonych form ruchu, takich jak gra w piłkę nożną, rzucanie frisbee, pływanie kajakiem czy trenowanie sztuk walki. Zdobywając kolejne sprawności, dzieci rozwijają nie tylko cechy motoryczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy czekającej ich już wkrótce nauki w szkole. Celem projektu jest także zbudowanie nawyku codziennej aktywności fizycznej oraz podniesienie świadomości rodziców w tym zakresie. Sportowa Akademia Veolia Junior realizowana jest w Hrubieszowie i Zamościu w partnerstwie z Urzędami Miast.

 

Sytuacja związana z COVID-19 diametralnie zmieniła realia pracy przedszkoli, dlatego program w tym roku realizowany jest w innowacyjnej odsłonie (on-line). W okresie wakacyjnym, przedszkola z 10 miast w Polsce, w tym z Hrubieszowa, wzięły udział
w Olimpiadzie Przedszkolaków on-line – Veoliadzie. Uczestnicy programu mieli możliwość bawić się i wirtualnie stanąć do sportowej rywalizacji z rówieśnikami. Każdemu z tygodni Veoliady przypisana była inna dyscyplina olimpijska. Placówki otrzymały gotowe materiały do pracy z dziećmi – filmiki z zabawami ruchowymi, wzbogacone o wartość edukacyjną i karty pracy, które zachęcały dzieci do ruchu
i rozwijania kreatywności.

– O potrzebie i korzyściach wynikających z codziennej aktywności fizycznej wśród dzieci nie trzeba przekonywać przedszkoli, które dołączyły do Veoliady - mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Zarządu Fundacji Veolia Polska. – Uczestnikom projektu należą się jednak szczególne wyrazy uznania za to, że podjęli to sportowe wyzwanie w tak niełatwej dla nich sytuacji.”

Dzięki zaangażowaniu w cykliczne wyzwania, przedszkola przygotowywały się do ostatecznego konkursu. Podsumowaniem całego cyklu było nadesłanie zgłoszenia konkursowego w dowolnej twórczej formie, w którym placówka miała za zadanie podsumować swój udział w Veoliadzie.

Nagrodzone placówki przedszkolne to:

  1. Przedszkole nr 1 im. „Małego Księcia” w Hrubieszowie

  2. Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Mamy Siebie” w Hrubieszowie

  3. Przedszkole miejskie nr 5 w Zamościu

Choć ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogło odbyć się uroczyste spotkanie, maskotka SAV Junior – SAVuś odwiedziła placówki, by na ręce dyrekcji złożyć gratulacje, dyplomy dla przedszkola i certyfikaty dla zaangażowanych nauczycieli.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (2)

Przedszkole nr 1 im. „Małego Księcia” w Hrubieszowie – Katarzyna Nowosad -dyrektor, koordynator Veoliady - Joanna Sobolewska i nauczycielka w Przedszkolu nr 1
Przedszkole Miejskie nr 5 w Zamościu- Jolanta Śmigoń (dyrektor), koordynator Veoliady Jolanta Błaszczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytam
Pytam 31.10.2020, 09:55
Mam nadzieje, ze pracownicy tych placowek nie wspieraja strajku kobiet? Z innych placowek i osrodkow umiescili przy osobistych kontach znak blyskawicy?
Edi Ed
Edi Ed 31.10.2020, 12:40
Wspieramy, wspieramy panie sukienkowy

Pozostałe