Zamość: Nowy asfalt, ścieżka rowerowa i chodniki. Altanowa już gotowa

  • 30.10.2020, 08:00
  • ak
Zamość: Nowy asfalt, ścieżka rowerowa i chodniki. Altanowa już gotowa Fot. UM Zamość
Zakończył się remont ulicy Altanowej w Zamościu. Inwestycja kosztowała przeszło 4,1 mln złotych, a 2,5 mln pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ta część miasta zmieniła się nie do poznania. Wzdłuż całej ulicy stanęły nowe latarnie, stary asfalt wymieniono na nowy, a tam gdzie go nie było, wylano od podstaw. Jest też ścieżka rowerowa i chodniki, a także interaktywne przejście dla pieszych.

Podczas prac zastosowano elementy nawierzchni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zlikwidowano bariery architektoniczne. Przy okazji poprawione zostało odwodnienie i przebudowana kanalizacja deszczowa.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XTR
XTR 30.10.2020, 08:55
Po jakiego grzyba ta ścieżka rowerowa? I tak wszyscy jeżdżą trasą nad Łabuńką. Po za tym szersza ulica przydałaby się do sprawniejszego manewrowania większymi autami.

Pozostałe