Marta Majewska: Trawi mnie przeraźliwy smutek

  • 29.10.2020, 08:00
  • red.
Marta Majewska: Trawi mnie przeraźliwy smutek Fot. facebook.com
Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa, mama trójki dzieci wydała oświadczenie w sprawie w sprawie decyzji trybunału Konstytucyjnego, aborcji oraz trwających od wielu dni protestów w obronie praw kobiet.

"Piszę bo od kilku dni trawi mnie przeraźliwy smutek. Piszę bo chcę. Choć wielu już dawno mnie osądziło i wydało wyrok" – czytamy we wpisie Marty Majewskiej na portalu społecznościowym.

Szefowa samorządu podkreśliła, że jest niezależnym, bezpartyjnym burmistrzem. A jej poglądy są osobistymi i subiektywnymi odczuciami. Zapewniła, że swoją funkcję zamierza sprawować ponad wszelkimi podziałami.

CZYTAJ TAKŻE: WŁADZE JARCZOWA STAJĄ PO STRONIE PROTESTUJĄCYCH KOBIET

Stwierdziła też kategorycznie: "Jestem bezwzględnie za życiem, które jest wartością nadrzędną. Życie daje i zabiera Bóg! Nie popieram i nie poprę aborcji!"

Przyznała, że urodzenie nieodwracalnie chorego dziecka jest cierpieniem dla matki, ale też zadała pytanie czym jest uśmiercanie nienarodzonego dziecka.

We wpisie burmistrz Hrubieszowa znalazły się też bardzo osobiste wyznania: "Jestem matką trójki dzieci z własnymi doświadczeniami życiowymi. Jedną ciążę straciłam. W każdej chwili i każdego dnia drżałam o zdrowie i życie moich dzieci przed narodzinami. Każdej kobiecie w ciąży towarzyszą pytania i niepokoje z tym związane. Troje moich dzieci urodziło się zdrowymi, odczuwałam ulgę i czułam wielkie szczęcie. Nie uważam, że każda kobieta ma myśleć tak jak ja".

CZYTAJ TAKŻE: PROTESTY W OBRONIE PRAW KOBIET TRWAJĄ (ZDJĘCIA, FILMY)

Dodała, że "Bóg dał człowiekowi wolną wolę", więc prawo odbierające tę wolność nie rozwiąże problemu. Wyraziła przekonanie, że zaostrzenie prawa aborcyjnego dojdzie do wielu tragedii kobiet, a podziemie aborcyjne wyrządzi wiele krzywd.

Marta Majewska odniosła się też do protestów, krytykowała formę części z nich.

Pełne oświadczenie poniżej: 

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwo.
Iwo. 31.10.2020, 19:04
Brawo Pani Burmistrz.
pytam
pytam 30.10.2020, 12:26
Mam pytanie. Czy Pani jest pro-choice? Czy za ochroną życia? Pro-choice - wybór kobiet - użyte w tekście odnosi się do ruchów popierających aborcję. Przykład prezydent Obama, feministki polskie / Panie Środa, Lampart .../.
kolaska
kolaska 30.10.2020, 10:09
Marna burmistrzowa brzydkiego Hrubieszowa!
IQ145
IQ145 30.10.2020, 09:41
Celebrytka PRAWIE jak Malgorzata Kozuchowska z naciskiem na PRAWIE
Serwis
Serwis 30.10.2020, 07:49
Odpowiadam mylisz pojęcia osoby zdrowej która zachowała a uszkodzonego płodu w łonie matki. To nie Trybunał ani rząd nie powinni się w to mieszać. Jeżeli ktoś pisze że można oddać takie dziecko do domku dziecka to po co ogóle rodzić. Tam są już zdrowe dzieci i jakoś ich nikt nie chce ani z osób rządzących ani ci co tu wypisują brednie. Jeżeli w innych państwach występuje eunanazja to znaczny że ci ludzie mają wybór. A w Polsce ten wybór nie stety jest kobietom odbierany. ŁATWO KOGOŚ OSĄDZAĆ ALE CIEKAWE CZY KTOŚ BY CHCIAŁ BYĆ W TAK TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ.
Odpowiadam
Odpowiadam 30.10.2020, 10:45
tak, jestem w trudnej sytuacji życiowej. Urodziłam dziecko, które nie miało szansy przeżyć, bo miało zawiązki płuc. Po porodzie zmarło. Teraz zajmuję się rodzicem z demencją.
Lokals
Lokals 30.10.2020, 07:45
Urzędnik celebrytą. Czysty kabaret a teraz twoi "fani" i "followersi" mogą zacząć mnie minusować. Zajmij się lepiej robotą. Znaj swoje miejsce. Coś cicho o remoncie syndykatu a kwoty idą ogromne.
To jest masakra
To jest masakra 29.10.2020, 20:05
Kobieta sukcesu raczej porażki. Kto ją wypromował pan w czarnej sukience co dziś nie ma władzy i go olała. Sama do niczego nie doszła. Jakim prawem ma zdecydować o tym czy kobieta ma urodzić zniekształcone dziecko bez mózgu albo organów. Jaka pomoc państwa albo tej Pani ma być z ich strony. To jest ustawa kobiet o cierpieniu ludzkim a nie o tym kto ma decydować o życiu to zależy wyłącznie do matki. Ta kobieta ani na burmistrza ani na dyplomatę się nie nadaje. Mówi że jest bezpartyjna jak przyjeżdżał Pan Sasin albo kadencja Dudy na prezydenta to gdzie była. Jak dawali ludzkie pieniądze to byli ok jak dziś PiS idzie na dno to bezpartyjna. Kim ta Pani jest żeby decydować o ludzkim cierpieniu. Lepiej żeby nic nie mówiła skoro ma zdrowe dzieci to nie zna problemu nas kobiet które na co dzień się z tym zmagamy bez niczyjej pomocy. Jest Pani najgorszym burmistrzem jakim do tej pory to miasto miało. Pod względem znieczulicy społecznej. Skoro Pani pisze o wolnej woli to proszę się o nas nie wypowiadać bo nie ma Pani zielonego pojęcia co to znaczy codziennie patrzeć na swoje chore dziecko i nie móc mu pomóc.
Odpowiadam
Odpowiadam 29.10.2020, 21:03
Tak stanowi ukochana przez POKO Konstytucja prezydenta Kwasniewskiego, premiera Mazowieckiego. Ochrona od poczecia. Nie musisz patrzec na chore dziecko. Mozesz oddac do domow opieki, jesli jest dla Ciebie az takim ciezarem. Zastanow sie nad tym co napisalas. To znaczy, ze jak ktos jest niepelnosprawny, termalnie chory, z demencja starcza to tez nalezy poddac go EUTANAZJI. Tak robia w Holandii, Belgii. Jedz tam i zrob to. Jezeli Trybunal Konstytucyjny orzekl, ze ustawa jest niezgodna z ustawa zasadnicza. Ustawe nie uchwalil PiS. Nie ma sie w tym zyciu gwarancji, ze zawsze bedzie sie zdrowym i sprawnym. Pretensje do swiata, ze mam chore dziecko. Ja tez moge miec pretensje ze choruje i to ciezko.
Śmiech
Śmiech 29.10.2020, 23:08
Odleciałaś. Prawo jest dla obywateli a nie obywatel dla prawa. Nie pisz o eutanazji bo to śmieszne. Z emeryturą 1200 zeta miesięcznie to już jest eutanazja nie trzeba jechać za granicę.
Znowu
Znowu 29.10.2020, 17:10
Powychodziły szczury z nor. Agresywne żądne krwi,pełne nienawiści do wszystkiego co żyje i śmie odważnie przyznać się do swoich poglądów i w ogóle śmie mieć jakiekolwiek poglądy. Nie trzeba się ich bać tylko z podniesionym czołem bronić swich racji i podnieść rzuconą w twarz rękawicę.
Iwo
Iwo 31.10.2020, 13:19
W zasadzie nie wiem co ci powiedzieć bo to taki belkot, ze chyba na haju to pisałeś.
Albo w opętańczej malignie. I znowu niem wiem, bać sie czy śmiać.... słabe
Iwo.
Iwo. 31.10.2020, 15:45
What?
Brednie
Brednie 29.10.2020, 16:24
Normalnie przemówiła krynica mądrości. Czuję jak na mnie światłość spływa. Bezpartyjna... Dobre sobie. A kto w komitecie Dudy latał? Bezpartyjna nie popiera kandydatów w wyborach politycznych. Gdyby nie układ w radzie i PIS u władzy to by inaczej śpiewała, tak jak wtedy gdy była zastępcą i PiSu do sądu podawała. Ale klakierzy ślepi i tylko przytakują. Pozostaje wierzyć, że w końcu się oczy otworzą.
DR
DR 29.10.2020, 16:13
Pani Burmistrz, Pani Marto dziekuje za odwage cywilna i przyznanie sie do wartosci wyplywajacych z wiary. Tak, trzeba byc odwaznym.Teraz szczegolnie, gdy zlo triumfuje. Niektorzy chodzacy do Kosciola, zawierajacy slub sakramentalny uczestniczacy w zyciu parafialnym (chrzest, pierwsza komunia) nie staja w obronnie wiary, ale sprzymierzaja sie ze zlem. Jeszcze raz dziekuje za swiadectwo wiary i zycia.
www
www 29.10.2020, 16:22
Skoro chce zaistnieć jako katoliczka to niech powie jakich środków antykoncepcyjnych używa. Spirala, tabletka, gumka czy kalendarzyk? Bo coś musi używać inaczej miałaby juž z siedmioro dzieci. Dzklanka zimnej wody zamiast? Tylko jedna uwaga kosciol uznaje akt seksulny tylko jako akt prokreacji wiec każda metoda przeciwko to GRZECH. To jak jest? Moze warto sié pochwalic. Ta obluda jest smieszna.
Memento mori
Memento mori 29.10.2020, 16:30
Spadaj dziadku, znawco przestarzalych kalendarzykow... . Co cie tak irytuje? Czyjas wiara. Zobaczysz, jak bedziesz trzy cwierci do smierci.
Iwo
Iwo 31.10.2020, 13:23
Tylko słabi i grzesznicy przed śmiercią zwracają się do boga. O mnie się nie musisz martwić. Ja w bajki nie wierzę wiec umrę spoiojnie.
Iwo.
Iwo. 01.11.2020, 11:10
Współczuję
:-))
:-)) 29.10.2020, 15:31
Przyznaję rację P. Burmistrz i pozdrawiam. A hejterzy byli i będą. Szkoda na nich trzcionki.
Iwo
Iwo 31.10.2020, 13:27
Głupców i fanatyków tez nie brakuje...
Przrcież te wypociny to pod publikę. Żenujace. Bohaterka bo urodzila troje dzieci. Normalnie wyczyn godny pomnika. A pomyślała o tych kobietach, które będą umierały nosząc martwe ciąże? Nie, bo jest za głupia by ogarnąć to swoim małym rozumkiem...
Iwo.
Iwo. 01.11.2020, 11:12
Kto niby ma mały rozumek? Nie zapędzaj się tak.
Krotkie wyjasnienie
Krotkie wyjasnienie 31.10.2020, 14:30
Nie przesadzaj, sprawdz statystyki na oddzialach polozniczo-ginekologocznych. Akurat smiertolnosci masowej kobiet z tego powodu nie ma. Czasami lepiej urodzic niz abortowac, nawet z tego powodu, ze aborcja moze powodowac trudnosc z zajsciem w nowa ciaze. Poczytaj chociazby podreczniki medyczne, tam podaje sie, ze aborcja moze powodowac trwala bezplodnosc. A to dotyczy czesto mlodych kobiet.
Ordo
Ordo 29.10.2020, 15:15
Jak nie ma sie nic do powiedzenia to nie zabiera się głosu. Co kogo obchodzi co ty masz do aborcji? Celebryckie zagrywki. Czekam jeszcze na na wypowiedź dyrektorki cukrownii. Należy pamiętać, że te osoby były w komitecie wyborczym poparcia Andrzeja Dudy. Nic więcej nie jest do dodania. Wiadomo co będą mówić. Niech każda kobieta ma wybór. Na marginesie nie jesteśmy państwem wyznaniowym a Kościół Katolicki dozwalał na aborcję w swojej historii choćby bulla papieża Grzegorza XIV z 1591 roku. Uznawano, że dusza wstępuje do ciała płodu w 166 dniu po poczęciu. To stanowisko trwało blisko 300 lat. Zresztą warto poczytać teologów Kościoła jak to było. Dlatego śmieszą mnie te publiczne deklaracje celebryckie. To kobieta w swoim sumieniu powinna zdecydować czy chce dokonać terminacji ciąży czy nie. Kościół oczywiście może wymagać od swoich wiernych wypełniania wlasnych wymagań ale co to ma do rzeczy ma do państwa? Co do aktów wandalizmu to oczywiście nikt nie popiera. Tylko to są marginalne fakty patrząc na to co się dzieje. Prowokatorów nie brakuje z kazdej ze stron.
Ordo ?
Ordo ? 11.11.2020, 12:01
Nie kompromituj się
PIS PO JEDNO ZŁO
PIS PO JEDNO ZŁO 29.10.2020, 13:48
Ja nie wiem o co ta wojna-chyba o władzę, po robi co może i skłóca społeczeństwo. Czy przynajmniej część tych strajkujących idiotów czytało wyrok trybunału konstytucyjnego? Tam zmieniło się tylko jedno: nie będzie wolno usówać ciąży z daunem, pozostałość jest bez zmian. Aborcją nadal będzie dostępna w przypadku zagrożenia życia matki, ciąży z gwałtu itd. Poprostu ktoś nawija głupoty a ci durni wyzwoleni ludzie im wierzą i protestują
zamościanka
zamościanka 30.10.2020, 22:08
czytać należy ze zrozumieniem i nie nazywać NIKOGO Idiota
DR
DR 30.10.2020, 22:26
Tylko na tzw. marszach kobiet dowoli bluzgac, profanowac swiatynie, a potem mowic:sorry taki mamy klimat.
zamościanka
zamościanka 30.10.2020, 22:44
Jak się zabiera od strony d.......y to tak jest.
Należało najpierw wprowadzić pomoc dla tych matek a potem wprowadzać zakazy. Czy ktoś wie jakie to poświęcenie jakie koszty aby temu dziecku ulżyć w cierpieniu rehabilitacja,
Czy ktoś z Was choć na 20 minut poświęcił swój czas dla takiej kobiety z dzieckiem niepełnosprawnym, żeby mogła odpocząć.
Kobiety takie robią zbiórkę pod kościołem na rehabilitację , a może raz w miesiącu w kościele przeznaczyć tacę dla takich dzieci w parafii a nie wyzywać od idiotów
Uczitiel
Uczitiel 29.10.2020, 11:28
Wreszcie jakaś mądra kobieta sie wypowiedziała. W koncu. Wiecej takich osob powinno wyrazać swoją opinie za życiem. Z klasą, bez krzyku i wulgaryzmu.
aaa
aaa 29.10.2020, 10:44
Wielki Szacun dla P. Burmistrz!!!
za życiem
za życiem 29.10.2020, 10:14
Te protesty odsieją ziarno od plew. Zapamiętamy osoby co to niby z Bogiem a przeciwko przykazaniom.
Polka
Polka 29.10.2020, 11:31
Wystarczy, że Bóg je zapamiętał.
ja
ja 29.10.2020, 10:08
Brawo. Nie rozumiem tych podjudzaczy.Prezydent i jego żona i córka nie zabierali głosu- nazywano ich tchórzami.Wypowiedzieli swoje zdanie- też hejt. Maje zdanie jest takie samo jak Pani Burmistrz i Prezydenta \nie jestem z PIS\. Niepotrzebnie rządzący mieszali w ustawie, która funkcjonowała bez zakłóceń - ukręcili na siebie bata.
Wiem
Wiem 29.10.2020, 16:19
Od poczatku uchwalenia ustawa nie byla zgodna z konstytucja. Patrz wypowiedzi prof. Rzeplinskiego, Zolla. Nie powiesz, ze te osoby to zwolennicy PiS. Czesc komentujacych myli orzeczenie TK z ustawa. Proponuje, zeby douczyc sie, bo zaden prawnik, a szczegolnie konstytucjonalista, nie powie, ze ustawa obecna jest zgodna z ustawa zasadnicza. Protesty to inna bajka. Sterowane odgornie.
Matka
Matka 29.10.2020, 09:29
Dziękuję za mądre i wyważone słowa. I za odwagę, bo to wielka odwaga powiedzieć coś takiego. Dziękuję i pozdrawiam.

Pozostałe