Policjant uratował dziecko, starosta mu podziękował

  • 28.10.2020, 08:00
  • Źródło: KPP Biłgoraj
Policjant uratował dziecko, starosta mu podziękował Fot. KPP Biłgoraj
„Gratuluję odwagi i profesjonalizmu” to słowa skierowane przez starostę biłgorajskiego do policjanta. Aspirant sztabowy Marek Popowicz uratował 3-letnią dziewczynkę. Policjant na początku października zdjął w nocy dziecko z balustrady balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków.

W nocy z 2 na 3 października dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na balustradzie balkonu znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w Biłgoraju po zewnętrznej stronie stoi małe dziecko, które płacze i wzywa pomocy. Natychmiast na miejsce zostały służby.

CZYTAJ WIĘCEJ: DZIELNICOWY WSPIĄŁ SIĘ PO RYNNIE, BY RATOWAĆ DZIECKO

Jako pierwsi na miejscu był aspirant sztabowy Marek Popowicz i starszy posterunkowy Sylwester Gałka. Funkcjonariusz wszedł po rynnie na balkon, złapał wystraszoną i zapłakaną dziewczynkę i wraz z dzieckiem wszedł do środka. W mieszkaniu zamkniętym od zewnątrz nie było nikogo. Pozostały tylko ślady spożywania alkoholu. Gdy rodzice w końcu wrócili, byli pijani.

Na szczęście dziecku nic się nie stało.

Odwagi i szybkiej reakcji pogratulował aspirantowi sztabowemu Markowi Popowicz starosta Andrzej Szarlip.  Na pamiątkowej tabliczce wręczonej policjantowi czytamy m.in. ..„ Gratuluję odwagi i profesjonalizmu w wykonywaniu powierzonych zadań”…

Starosta pogratulował także komendantowi biłgorajskiej jednostki wzorowej postawy podległego funkcjonariusza.

Źródło: KPP Biłgoraj

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polka
Polka 28.10.2020, 13:43
Dziękujemy!!!

Pozostałe