Lubycza Królewska: Ortografię mają w paluszku. Wyniki konkursu w ZS

  • 20.02.2017, 07:03 (aktualizacja 20.02.2017, 09:51)
  • ak
Lubycza Królewska: Ortografię mają w paluszku. Wyniki konkursu w ZS freeimages.com
Kiedy pisać "ó", a kiedy "u"? Dlaczego "rz", a nie "ż"? Pisać łącznie, czy z przerwą? W gminie Lubycza Królewska jest wielu młodych ludzi, którzy doskonale wiedzą, jak odpowiadać na takie pytania. Udowodnili to podczas I Gminnego Konkurs Ortograficznego ,,O Pióro Burmistrza Lubyczy Królewskiej”.

Zmagania z zawiłościami polskiej ortografii zorganizowano w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej. To turnieju przystąpiło 38 uczniów edukacji wczesnoszkolnej, szkoły podstawowej i gimnazjum.

W grupie uczniów podstawówek najlepiej wypadła Amelia Knap (nauczyciel Anna Słoboda) ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Machnowie Nowym. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sagan (nauczyciel Barbara Styczyńska ) z Lubyczy, trzecie Łukasz Stochmal (nauczyciel Anna Słoboda) z Machnowa, a czwarte Tomasz Gucz (nauczyciel Beata Chmielowiec) z Lubyczy.

Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadł Jakub Pelc (nauczyciel Maria Łeszczyszyn) z Lubyczy, przed swoimi szkolnymi kolegami: Bartłomiejem Nowickim (nauczyciel Agata Prociewicz) i Wiktorią Sarzyńską (nauczyciel Maria Łeszczyszyn).

Laureaci otrzymali ufundowane przez burmistrza Tomasza Leszczyńskiego zestawy zawierające pióro i długopis, a pozostali uczestnicy słowniki ortograficzne, materiały piśmiennicze i słodkości.

Konkurs zorganizowano z inicjatywy dyrektor ZS w Lubyczy Król. Bożeny Ziembińskiej, zaś nad całością czuwały nauczycielki języka polskiego – Maria Łeszczyszyn i Agata Prociewicz.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe