Jest 14 nowych ognisk koronawirusa w województwie, m.in. w szpitalach w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim

  • 24.10.2020, 11:33
  • red.
Jest 14 nowych ognisk koronawirusa w województwie, m.in. w szpitalach… Fot. pixabay.com
Wśród 14 nowych ognisk koronawirusa na Lubelszczyźnie 2 dotyczą naszego regionu. To oddział hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego oraz internistyczno-kardiologiczny SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim.

O nowych ogniskach na całej Lubelszczyźnie (wszystkich aktywnych jest obecnie 129) poinformowała dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Póki co w tomaszowskim szpitalu zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 6 osób, tylko jedna z nich przebywa w izolacji domowej, pozostałe są hospitalizowane.

Ognisko w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym jest zdecydowanie większe. Tu liczba potwierdzonych zakażeń to aż 22 i tylko jedna osoba jest izolowana w domu. Kwarantanną już objęto 40 osób. 

Aktywne ogniska koronawirusa mamy także w pozostałych naszych powiatach.

W biłgorajskim szpitalu jest są cztery na oddziałach: wewnętrznym (3 osoby zakażone, 19 w kwarantannie), położniczym (2/97), kardiologicznym 4/27) i obserwacyjno-zakaźnym (9/16). Ognisko koronawirusa jest też w DPS w Teodorówce (2/97) oraz komendzie policji w Biłgoraju (6/12).

W powiecie hrubieszowskim jedno ognisko odnotowano w LO im Staszica (12/28), a także na oddziale neurologii szpitala (8/28).  

W powiecie tomaszowskim są jeszcze cztery aktywne ogniska: I LO (2/25), komenda straży pożarnej (4/6), WTZ PSONI (6/14) i PUP (5/5).

W Zamościu ogniska również występują w szpitalach: na anestezjologii szpitala "papieskiego" (8 zakażonych/9 osób na kwarantannie), w stacji dializ (4/4), na oddziale wewnętrznym ZSzN (16/35), ortopedycznej izbie przyjęć ZSzN (15/17). 

Na terenie województwa lubelskiego działa 11 laboratoriów, które w minionej dobie przebadały łącznie 2234 osób.

W którym z powiatów mamy obecnie najwięcej aktywnych zakażeń? Szczegóły na mapce poniżej.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe