Hrebenne: Nielegalne środki ochrony roślin na granicy

  • 24.10.2020, 05:59
  • Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa
Hrebenne: Nielegalne środki ochrony roślin na granicy Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt do Polski 25 kg środków chwastobójczych. Jak potwierdzają eksperci - tego typu chemikalia często są podrabiane, a ich stosowanie może okazać się niebezpieczne.

Nielegalne środki ochrony roślin funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Hrebennem znaleźli podczas kontroli samochodu ciężarowego wjeżdżającego z Ukrainy do Polski. Towar ukryty był w kabinie kierowcy oraz w schowku pod naczepą.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 25 litrów preparatu. Niewiadomego składu i pochodzenia chemikalia przewożone były w opakowaniach bez etykiet i instrukcji użycia. Kierowca ciężarówki przyznał, że są to środki chwastobójcze. Wyjaśnił, że o przewiezienie ich do Polski poprosił go mieszkający na Ukrainie kolega.

Przeciwko kierowcy funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grzywny mężczyzna wpłacił 400 złotych.

Preparaty chwastobójcze trafiły do magazynu KAS. Zostaną zniszczone.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe