Trybunał Konstytucyjny, aborcja i protest kobiet w Zamościu

  • 23.10.2020, 14:00
  • red.
Trybunał Konstytucyjny, aborcja i protest kobiet w Zamościu
Trybunał Konstytucyjny zaostrzył przepisy aborcyjne. Fala protestów rozlewa się na cały kraj. Jutro (24 października) taka akcja odbędzie się w Zamościu z inicjatywy Fundacji Zibera.

Jak protest ma wyglądać?

Mieszkanki Zamościa spotkają po południu na parkingu przed Pałacem Zamoyskich i stąd o godz. 15.30 ruszą samochodami na ulice miasta. 

"Mamy prawo decydować same za siebie. Prawa kobiet nie mogę zostać ograniczone. Trybunał Konstytucyjny dnia 22.10.2020 zabrał kobietom prawo do aborcji, prawo do decyzji. To wyrok polityczny przeciwko kobietom. To wyrok na Polki. To pozbawienia kobiet ich części praw. Kwestionujemy! Prawo ma nas wspierać i chronić, a nie ograniczać naszą wolność podejmowania decyzji, które i tak są trudne" – wyjaśniają organizatorki akcji.

Zachęcają też wszystkie uczestniczki protestu to naklejenia na tylnych szybach aut kartek z napisami: #wyroknakobiety, #powiedzkomuś, #prawakobiet.

Przypominają również o obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także zachowaniu zasady dystansu społecznego.

Przypomnijmy, że w czwartek po południu Trybunał Konstytucyjny uznał, że możliwość usunięcia ciąży z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją.

Kaja Godek, działaczka społeczna, która zainicjowała i walczyła o tę zmianę w prawie już zapowiedziała kolejną antyaborcyjną batalię. Teraz chce, by ciąży nie mogły usuwać również kobiety zgwałcone, czy dziewczynki, które padły ofiarami pedofili.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rob
Rob 24.10.2020, 17:24
No cóż jaki naród taki rząd i prawo, najpierw nie sprzedaliście i daliście oszukać za 500+ 13-14 emerytury...., gdyby rządzący naprawdę zamierzali wam pomóc, wtedy ten 1000 zł dolozyliby wam do poborow, wtedy i emerytura byłaby wyższa, a tak za parę lat będziecie mieli g....i wyższe podatki. Dziwne ze nie protestujecie kiedy księża krzywdza wasze dzieci, a biskupi ich kryja.....
Jest tak dobrze ze wierny sluga pisu prezydent swiatlo na ulicach wcześnie dla zlodzieii wyłącza, a w szkołach ogrzewanie by zaoszczędzić bo przecież maluchy same się ogrzeja.... a to dopiwro poczatek
Podpowiedź
Podpowiedź 24.10.2020, 13:45
Kobiety powinny poczytać coś merytorycznego, bo emocje biorą górę. To niespójność prawa zadecydowała o takim wyroku TK, a nie kto teraz rządzi. Prezesi waszych opcji np. p. Zoll to potwierdzą. Przepis ustawy jest niezgodny z Konstytucją podpisaną przez A. Kwaśniewskiego. Dajecie się wkręcać, a najpierw trzeba coś poczytać.
Kobieta
Kobieta 24.10.2020, 09:38
Film Seksmisja polecam tym paniom. Kopernik byla kobieta. Prawa czlowieka, to nie prawo do zabijania.
ty glupia kobieto
ty glupia kobieto 24.10.2020, 12:44
Ja polecam dla ciebie eutanazje.
Kobieta
Kobieta 25.10.2020, 14:47
Nie musisz, bo jestem inwalidka od urodzenia, ale moi wspaniali Rodzice pizwolili mi przezyc. Dziekuje szczegolnie Mamie, ze nie dokonala aborcji. Zycie nie jest latwe, ale zyje. Mam wybor. Wybieram zycie.
On
On 24.10.2020, 09:55
***aj

Pozostałe