Chciał do Niemiec, zatrzymali go w Polsce

  • 22.10.2020, 13:30
  • Źródło: NOSG
Chciał do Niemiec, zatrzymali go w Polsce Fot. NOSG
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę państwową, by dotrzeć do Niemiec.

15 października br., funkcjonariusze SG z placówki w Dołhobyczowie, zatrzymali w pobliżu granicy na terenie powiatu hrubieszowskiego, obywatela Ukrainy, który pieszo nielegalnie przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski. 25 – letniego mężczyznę udało się zatrzymać w godzinach porannych, dzięki urządzeniom do obserwacji terenu.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatel Ukrainy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG w Dołhobyczowie. Zatrzymany migrant przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznał, iż powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec. Po zakończeniu wobec mężczyzny czynności procesowych i administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku na tzw. „granicy zielonej”, funkcjonariusze NOSG zatrzymali już 44 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym migracji miała być Europa Zachodnia.

Źródło: NOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe