Paczka dla dziecka, a w środku... marihuna

  • 22.10.2020, 11:30
  • ak
Paczka dla dziecka, a w środku... marihuna Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
To była teoretycznie przesyłka z rzeczami osobistymi dziecka. Problem w tym, że w środku były narkotyki. Do pakunku, który transportowano autokarem z Ukrainy do Polski, nikt się nie przyznał.

Odurzające substancje znaleziono podczas kontroli autobusu, który w weekend wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Hrebennem. W jednym z bagaży celnicy natrafili na dwa pakunki z suszem roślinnym. Badania wykazały, że to marihuana, w sumie 90 gramów.

Przesłuchano kierowców, żaden nie przyznał, że znalezisko należy do niego. Twierdzili, że bagaż otrzymali na Ukrainie od jakiejś nieznanej im osoby i mieli dostarczyć do Warszawy. Podobno byli przekonani, że to jedynie rzeczy osobiste dziecka.

Funkcjonariusze celni wszczęli przeciwko kierowcom postępowanie karne skarbowe. Dalsze czynności w sprawie prowadzi straż graniczna.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe