Zamość: Rowerem do pracy

  • 24.10.2020, 08:00
  • AP
Zamość: Rowerem do pracy Andrzej Wnuk: Zamość jest małym miastem i tak naprawdę wszędzie możemy dojechać rowerem.
20 rowerów w kolorach herbu miasta pojawiło się w przestrzeni miejskiej. Dziesięć jednośladów miasto otrzymało od mieszkańców, pozostałe uratowano przed złomowaniem.

6 października zamojski magistrat wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” zainicjował akcję „Do pracy jeżdżę rowerem”. Zbiórka rowerów do instalacji trwała dwa tygodnie. Nagłośniła ją Agnieszka Tylska. Rowery przekazali Piotr BarszczewskiAleksander Tatarski, panowie Mariusz i Janusz i Zamzłom. Jednoślady zostały pomalowane na żółto i czerwono przez pracowników Centrum Integracji Społecznej i osadzonych w zakładzie karnym. W rozstawieniu kolorowych rowerów pomogli pracownicy zamojskiego OSiR-u. 

Akcja ma zachęcić do zmiany środka lokomocji, promowania zdrowego i aktywnego trybu życia. W przygotowanym filmiku promocyjnym prezydent Andrzej Wnuk jako główny powód zamiany auta na rower wskazuje na utrudnienia w ruchu spowodowane licznymi remontami. 

 – Trochę ciężej jeździ się samochodem, więc zachęcam, jeździjmy do pracy rowerem – mówi prezydent.

Do tego zachęcają też radni: Adam Pawlik zauważa, że jazda rowerem "odchudza ciało, nie portfel", Sławomir Ćwik wskazuje, że w mieście jest coraz więcej ścieżek rowerowych, a Agnieszka Klimczuk mówi, że to pozwala rozładować stres. Organizatorzy zapraszają do przesyłania swoich zdjęć na rowerach. Najlepsze zostaną pokazane w kalendarzu miejskim. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XYZ
XYZ 24.10.2020, 21:22
Śmieszne po co te ścieżki rowerowe jak są one używane dosyć rzadko. Za to drogi są zwężane, aby rowerzyści raz na niedzielę mogli się przejechać ścieżką. To jest marnotrawstwo przestrzeni. Czemu drogi budowane są coraz węższe? Dzisiejsze samochody są większe od maluchów i starych fiatów. Dlaczego redukuje się prędkość poruszania się po mieście budując ronda? Dla bezpieczeństwa? Wypadki i tak będą. Jeżeli zaostrzy się kary dla kierowców za wypadki drogowe wtedy zmniejszą się wypadki. Kierowca X zasuwając swoim samochodem przez miasto dwa razy przemyśli sprawę zanim wykona manewr.
Lucy
Lucy 24.10.2020, 21:06
Dla przykładu może magistrat zamojski na czele z prezydentem zacznie jeździć rowerem do pracy. Akcja super, ale nie odpowienia na sezon jesienno-zimowy. Odnośnie utrudniej ze wzgledu na remonty u nas w mieście mam wrażenie że wszelkie prace są przeprowadzane jak idzie zima.
Mr M
Mr M 25.10.2020, 19:15
Witam czytalem artykul i powiem że dobrze Pan/Pani napisał/a.
Pan
Pan 25.10.2020, 18:29
Bardzo dobrze Pani pisze. Pozdrawiam
ja
ja 24.10.2020, 19:11
Panie Wnuk, mamy pandemię covid i zalecane jest aby nie korzystać z komunikacji miejskiej tylko jak ktoś musi jechać do pracy np. samochodem (rower odpada bo za daleko) to ja się pana pytam, gdzie mamy parkować?
W innych miastach robią parkingi bezpłatne aby ludzie więcej jeździli swoimi samochodami i w ten sposób nie narażali się na ryzyko zakażenia covidem. A pan co zrobił? Wprowadza płatne parkingi... dzie logika? Chyba jej brak.

Pozostałe