Sułów: Kranówka już do picia

  • 21.10.2020, 08:39
  • bn
Sułów: Kranówka już do picia Fot. pixabay.com
Można już bez obaw pić wodę z wodociągu działającego w gminie Sułów. Tak powiatowy inspektor sanitarny stwierdził 14 października.

Zanieczyszczenie wody w sułowskim wodociągu zostało stwierdzone 8 października. Przez prawie tydzień w kłopocie byli mieszkańcy Rozłop, Rozłop-Kolonii, Deszkowic Pierwszych, Deszkowic Drugich, Źrebiec, Sąsiadki, Sułowa, Sułowa-Kolonii, Kulikowa, Sułówka, Michalowa, Tworyczowa, Kitowa, Kawęczyna-Kolonii. Mogli wykorzystywać kranówkę jedynie do spłukiwania WC. Czysta woda była natomiast dowożona do tych miejscowości dwa razy dziennie przez beczkowozy.

12 października sanepid pobrał próbki wody z sułowskiego wodociągu. Dwa dni później stwierdzono, że wszystko już jest w porządku. „Jednocześnie informuję, że obowiązki nałożone w decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu (chodzi o chlorowanie, płukanie itd.) z dnia 8 października 2020, dotyczące braku przydatności wody do spożycia dostarczanej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę uznaję za wykonane” – napisał w decyzji Stanisław Jaślikowski, szef zamojskiego sanepidu.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe