Hrubieszów: Miasto dokłada coraz mniej do śmieci (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.10.2020, 08:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Miasto dokłada coraz mniej do śmieci (TYLKO W GAZECIE) Paweł Wojciechowski: Gdybyśmy nie podjęli działań kontrolnych i edukacyjnych, w tym roku miasto musiałoby dopłacić do zagospodarowania odpadów nie 600 tys. zł, a około 1,8 mln zł.
Koszty zagospodarowania odpadów zaczynają bilansować się z wpływami z opłat .

W Hrubieszowie coraz więcej odpadów zbiera się selektywnie, a mniej jest śmieci zmieszanych. Dzięki kontrolom Straży Miejskiej i urzędników magistratu, pracownicy miejscowych firm przestali podrzucać śmieci do osiedlowych kontenerów. Spółdzielnie mieszkaniowe pod naciskiem upomnień i zwiększonych opłat za odbiór śmieci bardziej pilnują segregowania odpadów.

Jakie są z tego wymierne korzyści? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe