Biłgoraj: Co dalej ze szpitalem? (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.10.2020, 07:09
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Co dalej ze szpitalem? (TYLKO W GAZECIE) Do tej pory wyrok o upadłości spółki się nie uprawomocnił.
Powiat chce przeznaczyć ponad 5,5 mln zł na potrzeby szpitala, ale nie może.

Co dalej ze szpitalem w Biłgoraju? Odpowiedzi na to pytanie szukają radni liczącego ponad 100 tys. mieszkańców powiatu biłgorajskiego oraz sami mieszkańcy, którzy byli, są albo będą pacjentami tej placówki. Szpital cały czas znajduje się w stanie upadłości, natomiast wolę jego prowadzenia wyraziły na początku kadencji władze powiatu. Na razie jest klincz.  

Na czym polega problem? Czy uda się go rozwiązać? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 22.10.2020, 11:30
Każdy mieszkaniec Biłgoraja wie że szpital jest jak prywatny folwark, lekarze przyjeżdżają na kilka dyżurów zarobią i wyjeżdżają, brak stałej obsady na dyżurach, napiszcie jak przyjmują lekarze w poradniach, np. chirurgicznej - ten budynek to pamięta jeszcze twórcę szpitala dr.Pojaska. Zarząd powiatu niech pokarze umowę na dzierżawę kto się pod nią podpisał.
Napiszcie ilu lekarzy jest na umowach o pracę, ilu na kontraktach, a ilu na takich weekendowych. Dlaczego mieszkańcy powiatu biłgorajskiego , jeżdżą do Janowa Lubelskiego, Leżańska? Władza wie że jest źle i nic nie robi, bo tak jest wygodniej.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.10.2020, 08:40
Nowo wybudowany i wyposażony szpital wladze powiatu najpierw oddały prywatnej społce bez nadzoru a teraz chcą go przejąć.Ale zanim to nastąpi syndyk musi swoje zarobić a im dłużej tym lepiej.Każdy z tego szpitala ciągnie ile się da.WIEMY DOSKONALE KTO GŁOSOWAŁ W RADZIE POWIATU ZA DZIERZAWĄ OBŁUDA WASZA SIEGNĘŁA ZANITU
Nicki
Nicki 21.10.2020, 22:00
No i co z tym szpitalem...? Co za beznadziejny artykuł.
B
B 21.10.2020, 15:35
Nie szpital jest w upadłości, tylko spółka!!! Trochę rzetelności dziennikarskiej!!!
wyleczony z covida
wyleczony z covida 21.10.2020, 09:57
to jest ten zakaźny w ktorym lezalem na covida czy jakis inny? nie wiem bo karetka mnie przywiozla bocznym wejsciem ale jak to ten to powinni mu pomóc, jak najbardziej, w koncu mamy w regionie mało takich: Tomaszów L., Chełm, i Biłgoraj a przydaloby sie więcej albo więcej łóżek

Pozostałe