Komarów-Osada: „Serce gminy” będzie odnowione (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.10.2020, 06:11
  • Bogdan Nowak
Komarów-Osada: „Serce gminy” będzie odnowione (TYLKO W GAZECIE) Fot. Bogdan Nowak/Archiwum Jedna z ulic w centrum Komarowa-Osady.
W centrum Komarowa-Osady powstanie m.in. fontanna i plac integracji mieszkańców. Nowe zastosowanie znajdzie budynek przystanku autobusowego. W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa centrum miejscowości. Inwestycja pochłonie ponad 5 mln 161 tys. zł.

Rewitalizacja centrum Komarowa-Osady wpłynie na rozwój naszej gminy. Z nowoczesnej infrastruktury będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy i organizacje pozarządowe działające na terenie gminy, których jest 21 – podkreśla Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada.

Nie tylko planowane odnowienie infrastruktury w Komarowie-Osadzie jest w tym wypadku ważne.

A co jeszcze? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwujących co sie dzieję w gminie
Obserwujących co sie dzieję w gminie 28.10.2020, 17:09
Sercem Gminy pomnik. Niestety ten pomnik jest w oplakanym stanie, remont tego budynku o ktorym mowa w artykule jest po to aby ktos dostał mieszkanie socjalne. W dobie pandemii gmina powinna oszczędzać, fontanna po co? Gmina zadluzona. W urzedzie ciężko coś załatwić, brak miejsc parkingowych przy urzędzie parking zastawiony przez samochody pracowników a peten musi parkować daleko osoby niepełnosprawne maja trudność do przyjścia gdy misza daleko parkować. Ktoś wswspomnial swietlice tak to prawda chcesz wynająć świetlicę trzeba zapłacić ja rozumiem prąd itp ale juz brać za wynajme sali to śmieszne pieniądze wydane z naszych podatków co do drogi tak Pani wojt tłumaczyła na sesji ze nie ma pieniędzy na drogę bo pandemia a teraz się okazuje ze kasa na remont budynku, fonntany jest to niepoważne.
Student
Student 30.10.2020, 20:15
Ludzie, Wy nie macie pojęcia z czego to, po co to, z jakich pieniędzy, z jakiej puli, z jakiego projektu, z jakiego dofinansowania. Doczytajcie albo zadzwońcie do gminy to powinni informacji udzielić. Pod prawie każdym artykułem tego typu są podobne komentarze nie tylko dotyczących tej gminy, ale wielu w Polsce.
Obserwator
Obserwator 25.10.2020, 17:35
Moge sie założyć że będą tam mieszkania dla pracowników gminy lub instytucji podległych. Lepiej by było zrobić porządny chodnik przy urzędzie gminy i do ośrodka zdrowia wysokie krawezniki uniemozliwiaja przejście z wózkiem
Aaa
Aaa 23.10.2020, 17:28
Słyszałam że wójt gminy komarów chce przeznaczyć na latarnie pół miliona zł otrzymane od rządu w zubowice kolonia dla kilku domów zamiast przeznaczyc np na szkolnictwo.paradoksalnie nie chce dołożyć się do budowy dróg chodników i latarni proponowanych przez starostwo powiatowe .czy to prawda .
Bezpartyjny
Bezpartyjny 22.10.2020, 22:34
Szczebrzeszyn uwas tez nie ciekawie bo za auto zabytkowe kto licytowal i podbil jak nie wyrzszy wladzy 100000zl i cisza przeciez to bylo dla dzieci ale raczej reklama tylko zrobiona to niech da wartosc tej nyski 50 000 bo chcieli zaczac tylko od 4000 takich ludzi karac i zrzucac ze stolkow albo dac miejsce innym i zapisac stan zadłużenia gminy np 1000 000 000 nastepca zwiekszyl to niech pokrywa koszty chyba ze sa jakies postepy tak samo z polityka glowna zadłużenie kraju zmiana parti tak jest wszedzie i bedzie bo glowa obsadza swoich
Nie dla  spolecznosci
Nie dla spolecznosci 22.10.2020, 21:48
Bylo rozpisane na wiele innych spraw ktore byly w kolejnosci i jakos nie widac postepow bo to nie te rejony a moze i dlatego wlasnie jak ktos napisal krol Marucha tylko on poswiecil wiele czasu dla gminy i wiele moglo by byc i byl osoba mloda i z kwalifikacjami na stanowisko gospodarza gminy CALEJ GMINY nie podzielonej na pol na polnoc poludnie tak jak polska na wschod zachod i dlaczego np gmina nie miala by sie dolozyc do kosciola jesli cos powstanie i bedzie ladne to gmina sie wtedy pochwali ale sie nie dolozy gdzie ta nowa droga wolica zubowice zebrane pobocza i tyle moze powiecie ze to sprawa powiatu co ma powiat do gruntow gminnych gmina musi sie postarac aby ktos zacza robic i jeszcze moze remonty swietlic tak jak ktos powiedzial mialy byc dostepne dla mieszkancow a nie pod imprezy platne budynki byly budowane CZYNEM SPOLECZNYM zostaly ocieplone tynki odpadajace i blaknace farby elewacji po 2 latach o podjazdach dla wozkow i parkingach przy swietlicach nie bede mowil okres gwarancji byl 5lat nic nikt z tym nie robil wiec reka reke myje i o ogrodzeniu z osp sniatycze ktore tam normy nie spelnilo a na boisku za szkola w komarowie jest norma nie mozna bylo sie postarac by wspomoc pomnik bitwy na wolicy raczej nie bo to polnoc gminy malo wyborcow lepsza fontanna i dojazdy do pol na polodniu gminy ludzie mowicie antoniowka problem bo maja prad gora i ziemia jest nie przeszkadza swieci to o co chodzi zubowice nie swieca ale w KOMAROWIE latarnie zmienione kilka lat temu bo miasto jakie miasto takie jak inne solectwa czyli WIOCHA jednym czym maja sie pochwalic to obrazem Kossaka i mowicie tez ze gmina nie ma nic do rowow ZDP nie bedzie jezdzil i kontrolowal czy rowy zamulone czy nie od tego sa ludzie w gminie ktorzy siedza i pija kawe i tak dzien mija moze ktos powie ze gmina zrobila droge zubowice kotlice nie stoja tablice z informacja ze na 100 lecie odzysjania niepodleglosci BYL taki czlowiek ktory powiedzial ze chcial byc sadzony i ze wszystko ujrzy swiatlo dzienne tak bedzie ktos sie za to wezmie i to nie musi byc KROL MARUCHA dla ktorego wiekszosc powie DZIEKUJE tak jak ja teraz
Bla bla
Bla bla 22.10.2020, 13:30
Może zamiast odnawiać może lepiej zainwestować w odnawialne zasoby energi ,np panele słonaczne bo innych gminach się opłaca a komarów jak zwykle daleko w tyle
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 22.10.2020, 12:17
Zdjecie piekne pracownica instytucji podleglej pod gminę i dom kierowniczki GOPSu. Jeszcze wybudujecie kolejny plac zabaw i na klucz go zamknąć. Lepiej ta kase wydać na chodniki
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.10.2020, 11:01
Wypowiedzi osób w artykule są śmieszne juz miały byc ogólno dostepne swietlice a teraz z nich korzysta tylko KGW i wynajme na imprezy. Nie zdziwił bym sie jak by okazało sie ze mieszkania socjalne beda w tym budynku i dostaną je prwcownicy gminy. Lepiej za te pieniądze zrobić chodniki oswietlenie
Szczebrzeszyn
Szczebrzeszyn 22.10.2020, 09:30
Rece opadaja, ale tylko jak sie czyta te komentarze. Skoro "Unia" dała "kase na rewitalizacje, to gmina potrafiła je pozyskać. Owszem duza kase musi dac od siebie, bo nic za darmo nie ma. Był rozpisany konkurs na rewitalizacje, na nic innego. Koniec.kropka. udalo sie i tyle. A reszta "postulatów" nie ma nic do rzeczy. Pewnie Zakres robot drogowych w calej gminie w tym temacie nie wchodzil w gre...
student
student 30.10.2020, 20:17
właśnie!
Xxxx
Xxxx 22.10.2020, 20:30
I to jest rozumienie sytuacji jeżeli unia dała na rewitalizację to się rewitalizuje jakby dała na chodniki były by chodniki ale ludzie tego nie rozumieją lub nie chcą
Hhhhhh
Hhhhhh 22.10.2020, 07:30
Ludzie, ja mam wrażenie, że Wam to nikt nigdy nie dogodzi... Żeby Wam d**e miodem smarować to i tak będziecie mieć problem, że się pszczoły zlatują ...
Uuuuuu
Uuuuuu 22.10.2020, 01:24
Co trzeba mieć w głowie, żeby kogoś bez żadnych kwalifikacji na stanowisko wójta wybrać.. Wójta? Kiedy wystartuje ktoś młody i kompetenty!? Obecną wójt chyba liczy na elekcyjnosc, bo nie wiem jak nazwać startowanie od XXX lat w wyborach.. Ciągle jej mało. Żałosne.
Ochi
Ochi 01.12.2020, 21:36
W nastepnych wyborach ja wystartuje
Głosuj
Głosuj 22.10.2020, 08:21
Jak dożyje odpowiedniego wieku to wystartuje byczku 😘
Ala
Ala 21.10.2020, 23:05
Pomnik rozpadający pod oknami gminy to tego nie widzą. Tyle ludzi było na 100 lacie bitwy, robili zdjęcia przy nim. Piękna wizytówka - pogratulować p . wójt.
Zaraz w hali sportowej dach wpadnie do środka ale cóż ...fontanna wzniejsza ( pewnie interesik jakiś będzie )
I
I 21.10.2020, 21:13
Remont centrum, fontanny, na to wszystko pieniążki są na Komarów zawsze jest kasa, a na dorzucenie się do remontu drogi idącej przez Antoniówkę Wolice i Śniatycze nie ma pieniążków bo ta droga jest władzom gminy "Nie potrzebna", tak gmina dba o innych mieszkańców.
Kiler
Kiler 22.10.2020, 17:20
Niech sobie tam zrobi drogę pan marucha
NIE dla takiej spolecznosci
NIE dla takiej spolecznosci 22.10.2020, 20:57
A u ciebie kto robil droge pani wojt czy ty sam z wlasnej kieszeni a moze jednak unia i panstwo dalo a wojt sie tylko dolozyla i to nie z wlasnej kieszeni to czemu niby dla Pana ma sobie robic PAN Marucha On moze zrobic sobie ale od pasa drogowego w kierunku swoich gruntow takie ma prawo
Komarów gorny
Komarów gorny 21.10.2020, 21:11
Toż ręce opadają po same stopy i szkoda tu cokolwiek pisać. Jaki wójt taka inwestycja. Ktoś wspomniał o Panu Marucha se aniatycz. A co ma Pan Marucha do tego? Wybraliscie wójta to macie. Pan Marucha się wywiązuję że swoich obowiazkow w pracy. A tego że poświęcił swój czas i poświęcił go na to żeby kaplica na cmentarzu w Dubie była wyremontowana to tego już nikt nie wie? A ludzie od Pani wójt zdjęcia robili pewnie do nowego wydania gminnej kroniki z osiągnięciami co było zrobione w gminie. Nie przypisuje remontu Dubienskiej kaplicy w gminie bo Gmina grosza na remont nie dała. W sniatyczach wali się kościół. Gdzie gmina i pomoc pani wójt? No gdzie? A teraz będzie fontanna.... No.... Inwestycja w dobie Covida na miarę inteligencji. Brawo🤪
Kleryk
Kleryk 22.10.2020, 07:20
Jeszcze tego brakuje, żeby gmina na kościół dawała
Człowiek s***l
Człowiek s***l 21.10.2020, 22:13
Taki Maruchy obowiązek chyba żeby się takimi rzeczami zajmować ,a nie jakieś szczególne osiągnięcie xD
Snikers
Snikers 22.10.2020, 23:03
Maruchy obowiązkiem nie jest remont kaplicy no heloł....
yyy
yyy 21.10.2020, 20:46
Brak kanalizacji w Komarowie, szkoła w fatalnym stanie, ławki stare podłogi obdarte. Pani Wójtowa przed wyborami zrobiła prąd w ziemi i miała robić dalej ale ją wybrali i dalej prądu nie robi. Miał być światłowód i dalej nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Ale fontanne i plac trzeba zrobić żeby ziule mieli gdzie chlać a jak kac ich złapie to się wody z fontanny napiją.
Xxx
Xxx 21.10.2020, 20:36
W antoniowce mieli droge robic i cisza ... tak samo doprowadzali prad ziemia i mieli likwidowac stare słupy ale beda staly bo inaczaej latarnii nie bedzie bo wojtowa powiedziala ze sie nie dolozy do nowych takie cis uslyszalam od kierownika robót... dla mnie ta fontanna to ostatnia rzecz jaka powinna zeobic!!!+
Xyz
Xyz 21.10.2020, 19:54
A moze gmina wezmie się za zadbanie o rowy melioracyjne? Chyva juz pora przed zima sprawdzic drożność
Komarowianka
Komarowianka 21.10.2020, 22:26
Niestety sprawa rowów to sprawa powiatu😕
legion
legion 21.10.2020, 18:03
Zubowice dostały od nas już wóz strażacki, na lampy poczekają.
Sam
Sam 23.10.2020, 01:42
Mamy wóz bo, ma nim kto jeździć taka już nasza duma od pokoleń straż słynna w powiecie i nie tylko ha!
Pan Zielonka
Pan Zielonka 23.10.2020, 01:29
Zubowice powinny być gminą ot co a wtedy ani rowy ani chodniki jak również oświetlenie uliczne nie stanowiłoby problemu, ołówki komarowskie!
Co cie to
Co cie to 21.10.2020, 20:18
Żałosne, lepiej ławeczke nowa postawic dla ekipy z spod poczty
Monika
Monika 21.10.2020, 17:40
Brak kanalizacji. Mysle ze to byłaby lepsza inwestycja. Przynajmniej służy mieszkańcom. Stwarza miejsce pracy. A tu ławki i fontanna dla pijaków. Wieś tańczy Wieś śpiewa. Wstyd Pani Wójt. Długi gminy i tak jest wysoki bo to 5 mln i dalej gminę zadłużać
Anna
Anna 21.10.2020, 16:18
Dokładnie
Chodnik i oświetlenie Zubowice !!!
Ochi
Ochi 21.10.2020, 20:27
Do zubowic jak kiedys pojechalem koparka na odrobku row czyscic to wloczniami zaczeli atakowac, nie wiedzieli co to jest, wiec po co wam *** oswietlenie
Ul
Ul 23.10.2020, 01:34
Zubowice z wielkiej litery ochi!
Xxx
Xxx 21.10.2020, 20:56
Przez komarow w nocy strach jechać jak wam lampy wyłaczą, nie wiadomo czy gdzieś jakiś zul nie leży na drodze , wielka metropolia się znalazła a jak postawili im kontenery z pck to na droge je wypychali bo mysleli ze to czarna magia.
Panoramix
Panoramix 22.10.2020, 17:24
Zgadza się u nas na drodze leżą bo mają równo i wygodnie a na sniatycze to po rowach leżą bo na szosie mocno gniecie.... 😂
Już