Zamość: Kwesty na cmentarzu w tym roku nie będzie

  • 20.10.2020, 11:44
  • ak
Zamość: Kwesty na cmentarzu w tym roku nie będzie Fot. Archiwum KT
Jest epidemia, więc członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu podjęli decyzję, że doroczna kwesta, organizowana 1 listopada w tym roku w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Liczą jednak na datki. Można je wpłacać na specjalne konto.

Choć kwestarzy z puszkami na cmentarzu przy ul. Peowiaków nie będzie, to jednak tę inicjatywę warto wesprzeć. Bo dzięki dotychczasowym kwestom bardzo wiele udało się na zamojskiej nekropolii dokonać.

Za pieniądze zebrane w zeszłym roku (było to ponad 26 tys. zł) odnowionych zostało 5 zabytkowych nagrobków: czworga dzieci Feliksa i Klementyny Lipskich: Wacława, Marii, Barbary i Heleny; także nagrobek Pauliny z Pałczyńskich Sowowej, również Jana Załuskiego, a ponadto Pawła i Rozalii Pikuzińskich oraz Feliksa Kwiatkowskiego i Władysława Dyszyńskiego.

– Liczymy na Państwa zrozumienie a także wsparcie naszego 14 letniego wspólnego kwestowania. Z zebranych przez ten okres pieniędzy kompleksowo odrestaurowanych zostało 41 obiektów: 38 nagrobków, dwie barkowe, kamienne latarnie a także zabytkową, kamienną ławeczkę – wylicza Łukasz Kot ze SKOCP w Zamościu.

Pieniądze już teraz można wpłacać na konto: 44 1020 5356 0000 1802 0067 9753.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe