Zamość: Parkingi płatne co najmniej rok (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.10.2020, 08:21
  • Agnieszka Piela
Zamość: Parkingi płatne co najmniej rok (TYLKO W GAZECIE) Tak parking przy PZU wyglądał latem, gdy był darmowy. teraz z reguły świeci pustkami
Parkingi przy PZU i parku miejskim będą płatne do czasu zakończenia remontów placów Stefanidesa i Wolności.

Ramy czasowe dla "nowych" parkingów płatnych i załącznik graficzny – takie zmiany wprowadzono do uchwały z 2017 r. w sprawie "płatnego parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych miasta". W uchwale pozostała nazwa "Starówka", mimo propozycji jej zmiany na Stare Miasto.

Co w związku z tym parkingami? Czy trzeba płacić za bilety? Szczegóły w nowej Kronice Tygodnia.👇

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.10.2020, 20:47
Może jak by prezydent musiał płacić za miejsce parkingowe To by nie było stref płatnych parkingów!!! Nie zostawia samochód na parkingu za urzędem gminy I spacerkiem do pracy Ciekawe czy będzie zadowolony
Kmicic
Kmicic 20.10.2020, 08:32
Skoro budżet miasta jest w dobrym stanie to po co się wprowadza płatne parkingi? Czyżby jednak miasto było w złej sytuacji finansowej? Czy to wina mieszkańców? A może jest to wina prezydenta który coraz bardziej zadłuża miasto?
Jurand
Jurand 20.10.2020, 08:44
Płatne parkingi wprowadza się po to, by umożliwić innym parkowanie. By nie było sytuacji, w której niedzielni kierowcy stawiają samochody na miesiąc czy dwa i blokują miejsca. Jedziesz do miasta, załatwiasz co masz załatwić i zabierasz samochód. Stać cię na samochód i paliwo - stać cię na parking. Jeżeli nie - kawałek dalej masz parking bezpłatny, wystarczy się przejsc 200 metrów.
Kmicic
Kmicic 21.10.2020, 07:20
Tylko, że ten parking powstał z naszych podatków więc jest jakby nasz. Gdyby to był parking prywatny to wiadomo właściciel chce mieć jakieś wpływy z udostępniania miejsca. Inną rzeczą jest to że miasto bierze od nas kasę z podatków i jeszcze każe mi płacić za parking za który i tak płacę w podatkach. Absurd!
Jurand
Jurand 21.10.2020, 11:24
To może jakaś propozycja obywatelska do urzedu miasta? Chcecie rotacje w miejscach parkingowych? Chcecie pozbyć sie całodobowo zaparkowanych aut? Zróbmy to uczciwie. Wiadomo, ludzie przyjeżdżają i zalatwiaja różne sprawy. Powiedzmy obowiązkowe bilety wjazdowe (szlaban) przy czym pierwsza godzina bezpłatna. W miarę uczciwy czas czy to na załatwienie czegos w urzędzie czy "zakupy" na starówce o ile coś takiego jest brane pod uwagę. Chociaż częściowo masz taniej a i problem z całodobowo zostawianymi autami też się rozwiązuje.

Pozostałe