Zosin: Ukrainiec jechał z kradzionymi silnikami

  • 19.02.2017, 07:12
  • ak
Zosin: Ukrainiec jechał z kradzionymi silnikami NOSG
Tylko w ciągu jednej doby funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pochodzące z przestępstwa samochody oraz silniki zaburtowe do łodzi motorowych o łącznej wartości ponad 200 tys. zł. Stało się tak m.in. w Zosinie.

Na drogowe przejście graniczne w Zosinie przyjechał 33-letni obywatel Ukrainy. Chciał opuścić nasz kraj i wrócić do siebie. Odprawa znacznie mu się przedłużyła, bo w bagażniku samochodu cudzoziemca pogranicznicy znaleźli dwa silniki z łodzi motorowych marki yamaha oraz suzuki.

– Po dokładnej kontroli okazało się, iż przewożone przez obywatela Ukrainy silniki posiadały ślady ingerencji w numery identyfikacyjne. Wartość zatrzymanych części oszacowano na ok. 75 tys. zł – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Tego samego dnia w Sławatyczach, na kierunku wyjazdowym z Polski zatrzymano samochód marki audi A5 o szacunkowej wartości 75 tys. zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż w samochodzie zamontowane zostały części z pojazdu skradzionego w Andorze. Do sprawy zatrzymano 29-letnią Białorusinkę.

Na tym samym przejściu odzyskano nissana X-Trail o szacunkowej wartości 58 tys. z, którym do Polski wjeżdżała 32-letnia Rosjanka. Samochód został skradziony wcześniej w jej ojczyźnie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe