Nowe ogniska koronawirusa. W szkole w Tomaszowie i w szpitalu w Biłgoraju

  • 19.10.2020, 15:18
  • ak
Nowe ogniska koronawirusa. W szkole w Tomaszowie i w szpitalu w Biłgoraju Fot. pixabay.com
O czterech nowych ogniskach koronawirusa poinformowała dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Dwa z nich zarejestrowano w naszym regionie.

W całym województwie są obecnie 93 aktywne ogniska: 53 w fazie rozwojowej, 28 w fazie stabilnej, 12 w fazie wygaszania.

Nowe w powiecie biłgorajskim dotyczy oddziału kardiologii tamtejszego szpitala. Póki co zakażenie potwierdzono u 3 osób, żadna z nich nie jest hospitalizowana, a kwarantanną objęto kolejnych 27. W szpitalu w Biłgoraju jest jeszcze jedno ognisko: na oddziale obserwacyjno-zakaźnym (8 osób zakażonych). Kolejne, już w fazie wygaszania stwierdzono w komendzie policji (6 potwierdzonych przypadków).

W powiecie hrubieszowskim ogniska są dwa: w LO im. Staszica (7 osób zakażonych, 187 w kwarantannie) i na oddziale neurologii szpitala (2 osoby zakażone, 19 w kwarantannie).

Nowe ognisko w powiecie tomaszowskim dotyczy I LO im. Bartosza Głowackiego. Póki co, potwierdzono tam 2 zakażenia, a 57 osób objęto kwarantanną. Szkoła przeszła na całkowicie zdalne nauczanie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Pozostałe tomaszowskie ogniska to: komenda straży pożarnej (4 zakażenia, 10 osób w kwarantannie),  WTZ PSONI (6 zakażeń, 27 osób w kwarantannie) i PUP (4 zakażenia, 14 osób w kwarantannie).

W Zamościu ogniska koronawirusa stwierdzono w stacji dializ (4 zakażenia, 4 osoby w kwarantannie i 46 pod nadzorem epidemiologicznym), oddział wewnętrzny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego (17 zakażeń, 35 osób w kwarantannie), ortopedyczna izba przyjęć ZSzN (15 zakażeń, 17 osób w kwarantannie), oddział gastroenterologii szpitala "papieskiego" (19 osób zakażonych, ale 10 z nich już wyzdrowiało, 24 osoby w kwarantannie). Ogniskiem jest też zwierzyniecki JOBON , gdzie dotychczas potwierdzono 19 zakażeń, a  kwarantanną objęto 252 osoby.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skorpion
Skorpion 20.10.2020, 19:24
A szkoła podstawowa w Podhorcach ?

Pozostałe