Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Gdzie uczą hybrydowo, a gdzie zdalnie?

  • 19.10.2020, 09:46
  • ak
Koronawirus w szkołach i przedszkolach. Gdzie uczą hybrydowo, a gdzie… Fot. pixabay.com
Od dzisiaj szkoły ponadpodstawowe w Zamościu uczą na odległość, bo miasto znalazło się w czerwonej strefie. Szkoły średnie w pozostałych powiatach powinny przejść na nauczanie hybrydowe, ale niektóre, z powodu zakażeń koronawirusem, także prowadzą lekcje zdalnie. Zgodnie z wytycznymi rządu, stacjonarnie powinny pracować podstawówki i przedszkola. Nie wszystkie mogą, bo pojawiły się w nich przypadki zakażeń SARS-CoV-2.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy w zamojskiej delegaturze Kuratorium Oświaty wynika, że na zdalne nauczanie w całości do 23 października przeszło I LO im. Staszica w Hrubieszowie, w którym stwierdzono ognisko koronawirusa (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zakażonych jest tam dwóch uczniów, 4 nauczycieli oraz pracownik obsługi. Na odległość uczy także do piątku Szkoła Podstawowa w Podhorcach (pow. tomaszowski), ale nie z powodu COVID-19. Po prostu wielu nauczycieli i uczniów było nieobecnych przez infekcje grypopodobne.

Koronawirus został potwierdzony u 2 uczniów I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, więc cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Podobnie jest z SP nr 3 w Hrubieszowie, tutaj koronawirus został potwierdzony u nauczyciela i pracownika obsługi. Do poniedziałku (19  października) zawieszone zostały zajęcia w przedszkolu w Bodaczowie. 

Do piątku na zdalnym nauczaniu są dwie szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu, gdzie zakażenie potwierdzono u nauczyciela. Uczniowie nie są jednak na kwarantannie, ale objęto ich nadzorem epidemiologicznym.

Hybrydowo lekcje odbywać się mają do 30 października dla 50 uczniów SP w Werbkowicach (zakażony jest nauczyciel), Zespole Szkół i Przedszkola w Bełżcu (do 23 października, jeden oddział z powodu zakażenia nauczyciela) i SP nr 3 w Zamościu (jedna klasa, do 22 października z powodu zakażenia ucznia). Z domów do piątku uczą się również cztery klasy SP nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (zakażony nauczyciel). Do przedszkola mają nie chodzić do czwartku dzieci z jednego z oddziałów przedszkola w Krasnobrodzie. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uczeń
Uczeń 21.10.2020, 22:26
A zamojski elektryk prawie nie prowadzi lekcji ,podczas 8 lekcji na planie dobrze jak chociaż jeden nauczyciel coś poprowadzi,reszta tylko sprawdza obecność,zapisuje temat i po lekcji. Może ktoś się tym zainteresuje ,bo nawet maturalne klasy zostały zostawione same sobie.
Zamojścianka
Zamojścianka 21.10.2020, 15:16
Sp 9 w Zamościu trzy klasy na zdalnym
m.
m. 20.10.2020, 11:18
"Do piątku na zdalnym nauczaniu są dwie szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bełżcu"... dwie klasy, nie dwie szkoły...
nauczyciel
nauczyciel 19.10.2020, 20:41
Przedszkole w Bełżcu, póki co pracowało i pracuje normalnie, u nikogo z personelu nie stwierdzono zakażenia, informacje są nieprawdziwe, proszę nie wprowadzać w błąd czytelników, a przede wszystkim nie niepokoić Rodziców
m.
m. 19.10.2020, 20:33
"Do poniedziałku (19 października) nie pracowało przedszkole w Bełżcu, gdzie zakażona jest pani dyrektor." Skąd takie informacje?! To nieprawda. W Bełżeckim Zespole Szkolno-Przedszkolnym oddziały przedszkolne funkcjonują i funkcjonowały normalnie. Proponuję weryfikować publikowane informacje - najlepiej u źródła. Chyba na tym polega rzetelność zawodowa? Pozdrawiam.
redakcja
redakcja 20.10.2020, 04:51
Tak jak napisaliśmy w pierwszym zdaniu, opieramy się na informacjach przekazanych przez kuratorium, które z kolei otrzymuje informacje od źródeł. Jeżeli zaszła pomyłka, to na tym etapie. Przy takiej liczbie danych nie jest trudno popełnić błąd. My sami nie jesteśmy w stanie każdego dnia sprawdzać sytuacji w każdej szkole i każdym przedszkolu w każdej miejscowości. Natomiast dziękujemy za prostowanie informacji. Takie sygnały są dla nas bardzo cenne. Możemy wówczas informacje weryfikować i nanosić poprawki. Tak też stało się w tym konkretnym przypadku. 
Nigg
Nigg 19.10.2020, 14:09
Trochę nieaktualne macie informacje. Uczniów w Staszicu jest dużo więcej chorych. Teraz jest doszła sp nr 3 zdalnie
mieszkaniec
mieszkaniec 20.10.2020, 14:16
ktore sp3 masz na mysli, na Orzeszkowej?, cos sciemniasz, przed chwilą widzialem jak dzieci wracaly ze szkoły z plecakami

Pozostałe