Zamość: Nie żyje o. Bruno Kalinowski. Zmarł z powodu COVID-19?

  • 18.10.2020, 09:12
  • red.
Zamość: Nie żyje o. Bruno Kalinowski. Zmarł z powodu COVID-19?
W sobotę 17 października w zakonie Franciszkanów w Łodzi zmarł ojciec Bruno Kalinowski, wieloletni (2001-2012) proboszcz parafii Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, inicjator trwającej jeszcze odbudowy kościoła na zamojskim Starym Mieście.

O śmierci zakonnika zamojska parafia poinformowała na swoim facebookowym profilu.

"W sobotę, 17 października, Pan wezwał go do siebie. Zmarł w szpitalu w Łodzi. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana. Niech oręduje za nami z drugiej strony Bożego życia" – czytamy w komunikacie.

Ojciec Bruno Kalinowski miał 58 lat. Ostatnio przebywał w zakonie Franciszkanów w łódzkich Łągiewnikach. Był m.in. moderatorem Domowego Kościoła w parafii św. Antoniego w Łodzi i kronikarzem klasztoru i parafii, prowadził kursy przedmałżeńskie. 

Niestety, pojawiło się tam ognisko koronawirusa. Kilka dni wcześniej z powodu COVID-19 odszedł proboszcz 61- letni ojciec Marek Zienkiewicz. Łódzkie media podają, że przyczyną śmierci o. Kalinowskiego również było zakażenie SARS-CoV-2.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olo
Olo 19.10.2020, 13:28
Media podają? Jakie media i skąd mają takie informacje? Żadnych źródeł i, żadnych konkretów to nie jest dziennikarstwo tylko rozsiewanie plotek.

Tomasz
Tomasz 19.10.2020, 09:56
Teraz to nie ma innych chorób tylko cofid - 19.
Przyczyną ***zki też jest cofid - 19

Pozostałe