Biłgoraj pierwszy w rankingu

  • 19.10.2020, 09:00
  • ak
Biłgoraj pierwszy w rankingu Fot. Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota"
To naprawdę wielki sukces samorządu, ale korzystają z niego mieszkańcy. To dla nich miasto przeprowadza inwestycje z wykorzystaniem unijnych funduszy i jest w tej dziedzinie liderem o czym świadczy pierwsze miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na początku października w Katowicach podczas XVIII Forum Kapitału i Finansów. Nagrodę dla Biłgoraja odebrał burmistrz Janusz Rosłan.

Miasto nad Ładą zajęło pierwsze miejsce wśród 267 sklasyfikowanych miast, które środki unijne wykorzystywały w latach 2014-2019. Wśród liderów swoich kategorii znalazły się też: Ożarowice, Krynica Morska, powiat przasnyski, Krosno, Olsztyn oraz województwo podlaskie.

– Na pozycję Biłgoraja w największym stopniu wpłynęła między innymi budowa zachodniej obwodnicy miasta (Aleja Jana Pawła II), instalacja paneli solarnych do podgrzewania wody oraz kotłów grzewczych zasilanych pelletem, budowa nowego targowiska miejskiego oraz remonty pomieszczeń przedszkolnych – wylicza rzecznik magistratu Paweł Jednacz.

Dodaje, że od 2014 do 2019 roku w Biłgoraju wydano tak dużo unijnych pieniędzy, że na mieszkańca przypadło ponad 2,8 tys. zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yaga
Yaga 19.10.2020, 15:01
Gratulacje dla Burmistrza !

Pozostałe