Tomaszów Lubelski: Miliony dla szkół. Wykształcą zawodowców

  • 19.10.2020, 08:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Miliony dla szkół. Wykształcą zawodowców Fot. UM Województwa Lubelskiego
Ponad 4,6 mln złotych trafi do powiatu tomaszowskiego z unijnego programu na projekt "Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Tomaszowskim".

Symboliczny voucher na tę wysoką dotację starosta Henryk Karwan odebrał w czwartek, 15 października w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Dzięki dodatkowym pieniądzom możliwa będzie organizacja szkoleń i wsparcie szkół kształcących się w zawodach: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik elektryk, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik.

Za ponad 4,6 mln złotych mają zostać doposażone szkolne pracownie przedmiotów zawodowych, szkolenia dla nauczycieli, a także staże i praktyki oraz dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów, którzy dzięki zdobytym kwalifikacjom zwiększą swoje szanse na znalezienie zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe