Syryjczyk przepłynął Bug. To go wykończyło

  • 17.10.2020, 14:26
  • Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Syryjczyk przepłynął Bug. To go wykończyło Fot. NOSG
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli i uratowali nielegalnego migranta, który przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski wpław przez rzekę Bug.

W nocy z 13 na 14 października strażnicy graniczni z placówki w Horodle odnaleźli 27-letniego obywatela Syrii.

Mężczyzna przekroczył granicę państwową z Ukrainy do Polski, przepływając rzekę graniczną Bug. Był to dla niego na tyle duży wysiłek, iż nie kontynuował już dalej swej wędrówki, tylko wdrapał się na konar drzewa wystający z rzeki i tam pozostał.

Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem dla funkcjonariuszy SG było sprawne i szybkie uratowanie nielegalnego migranta. Z pomocą łodzi patrolowej, funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę na suchy ląd. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, migrant został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2 i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG.

Sprawna akcja straży granicznej i przewiezienie mężczyzny do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały mu życie. Gdy doszedł do siebie, został przekazany w Zosinie służbom granicznym Ukrainy.

Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe