Zamość: Wypadek na ul. Dzieci Zamojszczyzny

  • 16.10.2020, 10:00
  • ak
Zamość: Wypadek na ul. Dzieci Zamojszczyzny Fot. KMP Zamość
Kierująca fiatem 23-latka potrąciła rowerzystę przejeżdżającego przejazdem dla rowerów przy ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. 50-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek, 15 października ok. godziny 10.30. Młoda kobieta jechała prawym pasem w stronę ul. Okrzei i uderzyła w cyklistę, który znajdował się na oznakowanym przejeździe dla rowerów. Zaraz po tym auto zjechało na lewy pas, później pas zieleni i zatrzymało się po przeciwnej stronie drogi.

50-letni rowerzysta z Zamościa trafił do szpitala. Kierująca fiatem 23-latka z Zamościa była trzeźwa, poszkodowany również.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

– Rowerzysta, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, ma swoje prawa i obowiązki. Każdego rowerzystę obowiązują przepisy prawa drogowego, które mówią o tym jak poruszać się po drogach publicznych. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Ponadto rowerzysta przejeżdżając przez ulicę przejazdem dla rowerów pomimo tego, że ma pierwszeństwo, powinien zachować szczególna ostrożność i dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, czy wjazd na jezdnię nie spowoduje dla niego zagrożenia – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP Zamość.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe