Pow. tomaszowski: To są najlepsi recytatorzy

  • 16.10.2020, 15:09
  • wd
Pow. tomaszowski: To są najlepsi recytatorzy Fot. Organizatorzy Zwycięzcy III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.
Elżbieta Piasecka i Aleksandra Grzyb z SP w Typinie oraz Maja Szabat z SP nr 3 i Barbara Podoba z SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.

Konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lub. został rozstrzygnięty 30 września. Eliminacje przeprowadzono w formie zdalnej. Z 46 recytatorów wyłoniono 14 finalistów.

Spośród uczniów klas trzecich najbardziej jurorom spodobała się recytacja Mai Szabat (SP nr 3 w Tomaszowie). Drugie i trzecie miejsce przyznano Maciejowi Wolaninowi (SP Bełżec) i Hannie Musze (SP nr 2).

Wśród uczniów z klas czwartych I miejsce zajęła Barbara Podoba (SP nr 2), II – Przemysław Chmielewski (SP Łaszczów) i III – Filip Rachański (SP nr 1). Z kolei Elżbieta Piasecka (SP w Typinie) – zwyciężyła w kat. uczniowie klas piątych i szóstych. II miejsce zajęły ex aequo Martyna Góra (GOK Susiec) i Julia Banasiuk (SP Podhorce), a III Julia Łasocha (GOK Susiec).

Wśród uczniów najstarszych klas najpiękniej recytowali: Aleksandra Grzyb (SP w Typinie)  – I miejsce, Julia Moskwa (SP w Machnowie Nowym), Antoni Bujara (GOK Susiec) – II miejsce i Klaudia Śliwa (SP w Lubyczy Król.) – III miejsce.

Nagrody dla dzieci i młodzieży ufundował burmistrz Tomaszowa Lub. Wojciech Żukowski i lubelski oddział IPN.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe