Gm. Dołhobyczów: Ruina to nie temat dla starosty

  • 16.10.2020, 08:00
  • Mariusz Parol
Gm. Dołhobyczów: Ruina to nie temat dla starosty Budynek byłego hotelu w Przewodowie straszy od wielu lat.
Budynek straszy wyglądem, ale czy zagraża bezpieczeństwu mieszkańców?

Właściciel dawnego hotelu popegeerowskiego w Przewodowie jest za granicą. Ponoć nie jest zainteresowany rozbiórką ruiny. Radny powiatowy Zdzisław Kosakowski próbował zainteresować   zdewastowanym budynkiem nadzór budowlany. Złożył też interpelację w tej sprawie do zwierzchnika tej służby starosty hrubieszowskiej. Z marnym skutkiem.

Przed laty budynek należał do miejscowego Kombinatu PGR. Po upadku PGR-ów obiekt niszczał z roku na rok coraz bardziej. Obecnie jest własnością osoby, która od dawna przebywa poza granicami Polski. Tutaj kupiła kilka tysięcy hektarów gruntów i budynki po upadłym kombinacie PGR. Budynek dawnego hotelu położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka kultury i Biblioteki Publicznej w Przewodowie. Jego zły stan techniczny stanowi zagrożenie dla ludzi gromadzących się w tej okolicy, a szczególnie dzieci i młodzieży. Z tego, co wiem został postawiony bez fundamentów. Według mieszkańców Przewodowa, obecny właściciel tego budynku odmawia rozbiórki. Dlatego zwróciłem się do starosty, by zainteresował tym tematem nadzór budowlany – tłumaczy Zdzisław Kosakowski.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dendera
Dendera 18.10.2020, 13:07
Co tam ruina budynku w Przewodowie! Niedługo przy takim rządzeniu i sposobie myślenia zarządu powiatu, to w ruinę może popaść cały powiat. Przecież pan radny Kosakowski zwrócił się do pani starosty jako organu, nadzorującego pracę Powiatowego Nadzoru Budowlanego o podjęcie działań aby zmotywować właściciela obiektu do zadbania o jego właściwy stan techniczny. Zamiast natychmiast skierować sprawę do PINB, pani starosta skierowała sprawę do wydziału budownictwa, gdzie jakiś urzędnik "wypocił" odpowiedź przepisując literalnie ustawę Prawo Budowlane w zakresie obowiązków, jakie ciążą na właścicielu budynku, konstatując na koniec, że nie jest to sprawa starosty. W taki właśnie sposób kolejny raz hrubieszowska "władza powiatowa?" pokazuje swoje niekompetencje. Dla ciekawych polecam w zakładce interpelacje na blogu pana Kosakowskiego "Sufler obywatelski" treść interpelacji oraz udzielonej odpowiedzi.
Matka
Matka 20.10.2020, 07:57
Czy ktoś wie gdzie można obejrzeć ostatnią sesję rady powiatu? Jakiś link lub coś.
Zołza
Zołza 20.10.2020, 18:15
Matka,trzeba zapytać radnego Ożoga. On się bulwersował że w Werbkowicach nie ma nagrania ostatniej ważnej dla niego sesji a tu ups! w starostwie też nie ma,ale heca! Taki obowiązkowy,terminowy że tylko innych pilnuje i rozlicza a broń Boże siebie i swoich kamratów.
Fiu bździu
Fiu bździu 20.10.2020, 14:34
Oj matka, co się tak denerwujesz? Oni mają czas, spokojnie, langsam, powolutku, po co ludzie mają oglądać i się denerwować. To wszystko dla dobra mieszkańców, jak w swoim expose mówiła pewna pani. Wszystko dla dobra mieszkańców.... Tylko jakoś inne gminy i miasto już udostępniły retransmisje ze swoich sesji, pomimo, że też musieli zrobić napisy dla osób niesłyszących. I co tu komentować.
Po przewrocie
Po przewrocie 18.10.2020, 21:02
Cha ,cha, cha! Dobre, ale kompromitacja pani starosty, wstyd!
Dura lex
Dura lex 19.10.2020, 10:42
To już nawet nie wstyd. To jest totalna notoryczna kompromitacja urzędu starostwa, na czele którego stoi pani Karpiuk. To osoba, która nie znosi krytyki wobec siebie, ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, a tymczasem nie potrafi załatwić prostej interpelacji, jaką złożył radny Kosakowski. Może pora pani starosto zapoznać się z przepisami ustawy o samorządzie powiatowym i posiąść wiedzę na temat co należy do zadań i kompetencji starosty, aby nie kompromitować urzędu, jaki dzięki zdradzie i braciom z PSL pani reprezentuje. Muszę przyznać, że bardzo dziwi mnie fakt, że tak niedoświadczonej a jednocześnie bardzo zarozumiałej osobie, PSL powierzył tak odpowiedzialny stołek. Panie Kuropatwa, proszę popytać pracowników starostwa, jak im się teraz pracuje? Może w końcu przejrzy pan na oczy i podejmie prawdziwą męską decyzję.
Sebastian.D.
Sebastian.D. 17.10.2020, 11:49
,,Bardzo" tylko tak idioci potrafią pisać, tam mieszkali i pracowali ludzie- to oni zmienili te tereny. Gdzie był PSL jak niszczono te gospodarstwa.A miało być tak fajnie. Zniszczono wszystko co w miarę dobrze na ten czas się trzymało.
RW
RW 17.10.2020, 14:24
U nas PSL-u nigdy nie było, był stary ZSL.
*****
***** 17.10.2020, 11:41
A czy to nie przypadkiem "szukanie czegos na siłę" , aby brudzi na. p Staroste"?
Jak widać są jeszcze osoby, które mają swoje zdanie, a nie ida bo tak trzeba....
Zajmijcie się proszę tym co trzeba, a nie wchodzicie komuś w prywatne działki, aby tylko coś.
Artykuł zawiera tyle prawdy ile wody w cedzaku.
Joko
Joko 18.10.2020, 22:31
Obrońca Anetki na białym koniu przybył?
A może na srebrnym gulfie?
Myślę,że
Myślę,że 18.10.2020, 18:57
To chyba analfabeta pisał?
F*
F* 18.10.2020, 22:37
To był popis analfabety
w obronie Anety
Joko
Joko 18.10.2020, 23:11
Tcedzak jeden🤣
DR
DR 17.10.2020, 10:34
A jak tam covid w powiecie i Hrubieszowie? Mamy nowe ognisko w jednej ze szkol. Mysle, ze tym trzeba sie skutecznie zajac.
No cóż
No cóż 17.10.2020, 09:18
W Przewodowie żyli ludzie,pracowali w gospodarstwie i różnych instytucjach,to było takie agromiasteczko. Działał tam dom kultury ,były różne imprezy,dzieci chodzły do szkoły i przedszkola, nie mieszały się grupy wiekowe w przdszkolu,każda była w odrębnym przedziale budynku. W Przewodowie też amfiteatr. Ludzie nie myśleli o komunie,pracowali dla siebie i rodziny,żyli w zgodzie. Porizmawiaj z tymi którzy tam mieszkają to poznasz prawdę i nie ziej jadem bo ich obrażasz.
Bardzo
Bardzo 17.10.2020, 06:28
Dobre miejsce na dom przyjaźni Polsko-Radzieckiej,Zdzisław komunista w Hrubieszowie popierał inicjatywę, teraz w Przewodowie odrodzić hydrę.
Via Ostroviensis
Via Ostroviensis 16.10.2020, 12:58
A czy ta ruina stoi na drodze na Ostrówek? Nie. No to nie dziwota.
Tak jest
Tak jest 16.10.2020, 10:06
A kiedy zdewastowany i kto to zdewastował? Ja myślę,że to po 89 roku.
Stare
Stare 16.10.2020, 08:54
Koszmary PRLu straszą komunistę.

Pozostałe