Koronawirus w edukacji. Część szkół zamknięta, wiele uczy hybrydowo

  • 14.10.2020, 10:23
  • ak
Koronawirus w edukacji. Część szkół zamknięta, wiele uczy hybrydowo Fot. pixabay.com
Kilka placówek w naszym regionie przeszło w całości na nauczanie zdalne. Wiele jest też taki, gdzie z powodu koronawirusa część uczniów uczy się z domów.

Od dzisiaj do 23 października lekcji stacjonarnych w ogóle nie będzie w Szkole Podstawowej w Podhorcach. Co ciekawe, tej podstawówki nie zamknięto z powodu koronawirusa, ale po prostu licznych nieobecności.

– Jest tam bardzo wiele zachorowań grypopodobnych zarówno wśród uczniów i nauczycieli, ale też pracowników niepedagogicznych. Z tego wynikała wysoka absencja. uznano więc, że lepiej będzie jeśli szkoła przejdzie na tryb nauczania na odległość – wyjaśnia Monika Żur, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Do piątku zdalnie uczy też szkoła w Olchowcu (29 uczniów), a także SP w Płoskiem. W tej ostatniej placówce, z powodu zakażenia u nauczycielki zdalne nauczanie wprowadzono dla części klas. Teraz okazuje się, że koronawirusa potwierdzono u jeszcze jednego nauczyciela. Stąd decyzja, że wszyscy 134 uczniowie do piątku uczą się z domów. 

CZYTAJ TAKŻE: SZKOŁY UCZĄ HYBRYDOWO - STAN NA PONIEDZIAŁEK 12 PAŹDZIERNIKA

Hybrydowe nauczanie od 9 do 18 października wprowadzono też dla 7-osobowej grupy słuchaczy Studium TEB Edukacja w Zamościu. Zakażony jest tam nauczyciel. Od poniedziałku do 17 października w domach zostaje 22 dzieci z Katolickiego Przedszkola w Biłgoraju. Tam również zakażenie potwierdzono u nauczyciela. 

Nie ma jeszcze oficjalnych decyzji sanepidu, ale wiadomo, że nauczanie zdalne realizowane będzie do 16 października w co najmniej 2 klasach Liceum Ogólnokształcącego w Hrubieszowie oraz w SP w Majdanie Starym w gminie Księżpol.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zhrub
Zhrub 15.10.2020, 17:10
Cały Staszic ma zdalne. I to była dobra decyzja w tej sytuacji
Leon
Leon 14.10.2020, 21:48
A co z SP3 Zamość to ten sam nauczyciel zarażony co w SP Płoskie?
mama
mama 14.10.2020, 20:12
A co z ll LO w zamosciu? Przecież tam tez jednej uczennicy mama ma covid-a,i co dalej?

Pozostałe