Coś dla dzieci w Machnówku

  • 18.10.2020, 06:20
  • wd
Coś dla dzieci w Machnówku
4 października w Machnówku otwarto plac zabaw dla dzieci. Panie z miejscowego KGW mają już kolejne plany.

O to, by dobrze zagospodarować miejsce na placu przed świetlicą i przy stawach panie z Koła Gospodyń Wiejskich, starają się już od kilku lat. 

– Najpierw kupiliśmy rowerek wodny, dwa kajaki, kapoki, a wójt zasponsorował nam garaż na sprzęt. Potem zrobiliśmy altankę, palenisko i grilla, rok temu kupiliśmy z myślą o seniorach orbitrek. Brakowało tylko czegoś dla dzieci. Teraz przestrzeń do odpoczynku i rekreacji w Machnówku jest już kompletna – cieszy się Danuta Lis, przewodnicząca KGW w Machnówku.

W tym roku KGW Machnówek otrzymało 4 tys. zł od Stowarzyszenia Czajnia w ramach programu "Działaj Lokalnie", ok. 1,5 tys. zł dołożył wójt Łukasz Kłębek.

– Gdyby wójt nie pomógł, to nie byłoby wieżyczki ze zjeżdżalnią, a tak została połączona przejściem do chatki baby-jagi i dzieciaki mają jeszcze więcej atrakcji – mówi Danuta Lis. I dziękuje szczególnie za pomoc Alinie Ostrówce, swojej zastępczyni, koleżankom z koła oraz pracującym przy placu Kazimierzowi Pawlikowi i sołtysowi Markowi Ostrówce.

Panie z KGW już mają plany na kolejne lata. Jeśli uda się im pozyskać środki, chciałyby w Machnówku zrobić mały park linowy. Rosną tam stare lipy i doskonale się do tego nadadzą. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe