Koronawirus w szkołach. Muszą uczyć hybrydowo

  • 12.10.2020, 12:20
  • ak
Koronawirus w szkołach. Muszą uczyć hybrydowo Fot. pixabay.com
Właściwie nie było w minionym tygodniu dnia, by na liście szkół przechodzących na nauczanie hybrydowe, nie pojawiały się nowe pozycje. Tak było także dzisiaj.

W poniedziałek, 12 października dowiedzieliśmy się, że do 16 października na odległość uczyć się ma 31 uczniów podstawówki przy Zespole Szkół w Grabowcu. Powód? Zakażenie jednego z nauczycieli.

Do poniedziałku, 19 października z domów uczy się 29 młodych ludzi jednej z klas technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zamościu. Zakażenie potwierdzono tam u ucznia.

Do 15 października na zdalne nauczanie przeszła jedna z klas II w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. Tutaj koronawirus został potwierdzony u uczennicy. 

SARS-COV-2 wykryto też u ucznia I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Na zdalne nauczanie przeszły w związku z tym dwie klasy drugie. Z domów w lekcjach uczestniczy też 9 uczniów społecznej podstawówki w Zamościu. To dzieci, których rodzice są w kwarantannie z powodu styczności z przypadkiem potwierdzonym.

Od poniedziałku do piątku (12-16 października) na całkowicie zdalne nauczanie przeszła filialna szkoła w Olchowcu (gm. Obsza). W domach pozostaje 29 dzieci z klas I-III.

Do czwartku w domach pozostanie też grupa 3-latków z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Zamościu. W tej placówce zakażona jest nauczycielka i 2 pracowników. Z domów uczy się jeszcze (do 18 października) ponad 100 uczniów SP nr 3 w Zamościu oraz niewielka grupa młodzieży z SP w Płoskiem. W obu tych przypadkach spowodowane jest to potwierdzeniem koronawirusa u nauczycielki.

W poprzednim tygodniu hybrydowo uczyły też podstawówki w gminie Księżpol, biłgorajskie SP nr 1 i nr 5, a także LO w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i jedna z trzecich klas w zamojskim III LO.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lechu
Lechu 15.10.2020, 00:07
Stasic w Hrubieszowie też zamknięty a oficjalnych informacji brak.
Nat
Nat 13.10.2020, 16:15
Jak sytuacja w Hrubieszowie?
belfer
belfer 13.10.2020, 16:31
Wszyscy się boją ale chodzą.

Pozostałe