Gm. Józefów: Strażacy z Majdanu Nepryskiego mają nowy wóz

  • 12.10.2020, 06:06
  • ak
Gm. Józefów: Strażacy z Majdanu Nepryskiego mają nowy wóz Fot. OSP Majdan Nepryski
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Nepryskim została doposażona. Druhowie otrzymali nowy wóz bojowy.

Jest to średni MAN z napędem na cztery koła, zbiornikiem na wodę o pojemności co najmniej 3000 litrów, wyposażony w autopompę i pneumatyczny maszt oświetleniowy.

Wóz kosztował ponad 820 tysięcy złotych. Część pieniędzy (380 tys.) przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 150 tysięcy pochodziło z MSWiA, a ok. 100 tys. wyłożył samorząd, zaś resztę stanowił wkład własny jednostki.

CZYTAJ TAKŻE: STRAŻACY Z NIELISZA MAJĄ NOWY SPRZĘT

Dzięki temu zakupowi OSP w Majdanie Nepryskim spełnia już wszystkie kryteria, uprawniające do złożenia wniosku o jej włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe