Cała Polska w żółtej strefie. Nosimy maski. Co jeszcze się zmienia?

  • 10.10.2020, 06:25
  • red.
Cała Polska w żółtej strefie. Nosimy maski. Co jeszcze się zmienia? Fot. pixabay.com
Od dzisiaj cała Polska stała się żółtą strefą zagrożoną koronawirusem. Wybrane powiaty, w naszym województwie to janowski, włodawski i łęczyński, gdzie zagrożenie epidemiologiczne jest największe, w czerwonej. Co to dla nas wszystkich oznacza?

Przede wszystkim, bez względu na strefę mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Zwolnione z tego są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie. Maseczki nie są obowiązkowe w parkach, lasach czy podczas uprawiania sportu.

Poza tym w całym kraju w lokalach gastronomicznych na jednego klienta mają przypadać minimum 4 metry kw.

Ponadto w strefie żółtej obowiązują ograniczenia:

  • limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje,
  • limit osób w siłowniach – jedna na 7 m kw.,
  • limit osób w kinach może być 25 proc. publiczności,
  • liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi

Podczas chrzcin, wesel, imprez rodzinnych obowiązują limity 50 osób (strefa czerwona) i 75 osób (strefa żółta).

W strefie czerwonej jest ponadto całkowity zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc., a w kościołach i obiektach kultu 50 proc. Zamknięte mają być sanatoria i parki rozrywki. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 11.10.2020, 09:18
Dziwnym trafem zdjęcie robione zza krat, przypadek? Zniewolenie ludzkości trwa w najlepsze. Ludzi świadomych jest mało. Wygląda ta cała sytuacja jak z filmów gdzie ludzie żyją w ukryciu, a na górze panoszą się zombi.
Ja
Ja 10.10.2020, 10:41
W imię czego to wszystko?Tzw. "zakażeni" to ludzie, którym testy wyszły pozytywne. Testy są niewiarygodne, nie "mierzą" wirusa, mówią o tym polscy naukowcy. Ludzie umierają na inne choroby. Przeżywalność na covid to 99,8%, mówi i tym dr Mike Yeadon, były dyrektor firmy farmaceutycznej. Dlaczego media wybrały sobie tylko jedną chorobę? Dlaczego codziennie nie mówi się ile ludzi umiera na inne choroby?
Niunia
Niunia 10.10.2020, 22:47
Zgadzam się z tą wypowiedzią,czemu codziennie się nie mówi ile osób umiera na inne choroby?

Pozostałe