Słyszysz? Sprawdź! Będą darmowe badania

  • 10.10.2020, 14:00
  • red.
Słyszysz? Sprawdź! Będą darmowe badania Fot. pixabay.com
W przyszłym tygodniu w Zamościu, Skierbieszowie i Werbkowicach prowadzone będą bezpłatne badania słuchu. Nie przegapcie też okazji.

Mobilna klinika firmy Słuchmed to specjalny pojazd do badania słuchu, wyposażony w kabinę ciszy. Dla pacjentów ma się w kolejnych dniach otwierać w godz. 9-14. Gdzie go będzie można znaleźć?

Zamościa: w czwartek 15 października, na parkingu przy ODK Okrąglak przy ul. Wyszyńskiego 28A

Skierbieszowa: w poniedziałek 19 października, na parkingu przy UG przy ul. Rynek 1

Werbkowic: we wtorek 20 października, przed budynkiem UG przy ul. Zamojskiej 1.
 

Nie potrzeba skierowań, wystarczy przyjść. Eksperci zapewniają, że przesiewowe badanie słuchu tj. audiometria tonalna jest krótkie, całkowicie bezbolesne, wynik jest od razu na miejscu omawiany przez specjalistę.


Być może niektórzy z Państwa będą się jeszcze zastanawiać, czy to bezpieczne – czy udział w takiej akcji jest bezpieczny.

Wszystkich niezdecydowanych, a w szczególności osoby odczuwające problemy w słyszeniu zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym pokazujemy, jak w obecnej sytuacji wygląda badanie i zapewniamy, że podczas akcji pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych.

Problemy ze słuchem nie znikną samoczynnie – warto wiedzieć, jaki charakter ma odczuwany niedosłuch i jak można poprawić komfort słyszenia.
Nieleczony niedosłuch prowadzi do stopniowego pogarszania słuchu, zwiększa pięciokrotnie prawdopodobieństwo rozwoju demencji,  zmniejsza  koncentrację i pogarsza pamięć. Konieczne staje się ciągłe i uważne koncentrowanie się na rozmowie, co powoduje obciążanie mózgu i w konsekwencji permanentne zmęczenie. Pojawiają się trudności w rozumieniu mowy i rozpoznawaniu dźwięków, które wpływają na bezpieczeństwo jak np. odgłos nadjeżdżającego samochodu.

Nierehabilitowany niedosłuch może doprowadzić do całkowitej utraty słuchu – głuchoty.

 

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe