Stwórz ogród, jakiego jeszcze w Zamościu nie było. Zaproszenie na warsztaty

  • 08.10.2020, 14:00
  • Źródło: UM Zamość
Stwórz ogród, jakiego jeszcze w Zamościu nie było. Zaproszenie na warsztaty Ogród deszczowy funkcjonujący w Gdyni.
Miasto zaprasza mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach z zakładania ogrodów deszczowych. Zajęcia odbędą się w sobotę (10 października), udział w nich jest bezpłatny.

Ogrody deszczowe są nie tylko piękne, ale i pożyteczne: gromadzą deszczową i sprawiają, że mniejsze jej ilości spływają z dachów czy ulic, wprost do kanalizacji- dzieje się to za sprawą specjalnych warstw filtracyjnych (żwir, piasek itd.). Specjalnie dobrane gatunki roślin oczyszczają wodę z zanieczyszczeń pochodzących z dróg czy chodników.  Ogrody mogą być zakładane zarówno na terenach miejskich, jak i na małych przestrzeniach, np. w przydomowych ogrodach.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10 i potrwają ok. 5 godzin, spotykamy się przy głównym wejściu do hali tenisowej OSiR. Zajęcia poprowadzą przedstawiciele Fundacji Sendzimira z Warszawy. Dzień wcześniej, w piątek, w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Zamościa do udziału w warsztatach, a po wprowadzeniu teoretycznym, wspólnego założenia pierwszych ogrodów deszczowych w mieście!

Warsztaty zakładania ogrodów deszczowych to jeden z elementów edukacji ekologicznej jaką prowadzi miasto Zamość w ramach projektu BEACON (Bridging European and Local Climate Action). Projekt umożliwia wymianę doświadczeń związanych z adaptacją i działaniami na rzecz klimatu pomiędzy miastami/gminami w Polsce i europejskimi krajami takimi jak Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Grecja.

Źródło: UM Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe